מידע אודות ביטוח הדירה, ביטוח מבנה, מנעולים

ביטוח דירה

מזל טוב!

יש לכם דירה חדשה בשעה טובה. אם רכשתם אותה בעזרת משכנתא שקיבלתם מהבנק, הוא יחייב אתכם כחלק מהסכם המשכנתא לבטח את הדירה (ביטוח המבנה בלבד הוא חובה על פי חוקי הבנק – לא התכולה).

הביטוח לא חייב להיעשות בבנק עצמו ממנו לקחתם את המשכנתא ואפשר בהחלט לפנות לקבל הצעות מחברות ביטוח אחרות שלעיתים מעניקות מחירים זולים בהרבה. במידה ורכשתם את הדירה מממון עצמי, ביטוח דירה אינו חובה, אם כי מומלץ ומקובל לבטח גם אז את הדירה ולא לבכות מאוחר יותר אם וכאשר קורה חס וחלילה אסון.

ביטוח מבנה דירה

צינור התפוצץ? שיטפון? קצר חשמלי? דליפת גז שגרמה לשריפה? רעידת אדמה?

הבית הוא נכס שרובנו עמלים להגיע אליו במשך שנים רבות של עבודה קשה וכך, ברגע, אנו יכולים חס וחלילה לאבד אותו.

בשביל זה יש ביטוח מבנה, המכסה על סוגים שונים ומרובים של נזקים בכל חלקי הבית והרכוש – מרפסות, מחסן, צנרת, מתקני הסקה, מערכות סולריות, מתקני טלפון וחשמל, שערים, גדרות לקירות, לרצפה, לתקרה, לגג, לדלתות, לחלונות וכו'.

ביטוח תכולת דירה

יש לכם תמונה יקרת ערך בסלון? הפלאזמה נעלמה בביקור בלתי רצוי וצפוי? נשרף לכם המטבח? בשביל זה יש ביטוח תכולה. הביטוח הזה שרבים מוותרים עליו, בצדק או שלא, מכסה ומגן עליכם ועל רכושכם מפני פריצה, גניבה, שוד, שריפה, שיטפון או הצפה וגם ברקים, רעמים, סערות, התפוצצויות, פגיעות בזדון, ועוד אין סוף מקרים שונים ומשונים שלא תרצו להיתקל בהם במהלך חייכם בדירה.

רוב הכיסויים של ביטוח תכולה כוללים בנוסף גם אחריות כלפי צד שלישי, כיסוי לנזק שנגרם מתאונה שנגרמת מגורם חיצוני (ברק הגורם למות מכשיר הטלוויזיה או המחשב למשל) .

הערכת שווי דירה

ביקור של סוקר המעריך את שווי  הדירה על פי שווי המבנה ושווי התכולה ולפיו נותן הצעת מחיר לביטוח הדירה. הערכת שווי המבנה והתכולה כוללים הצהרה עצמית של הלקוח על סמך ביטוח או ביקור סוקר שנערך בעבר. כמו כן, לצורך ההערכה נעשה שימוש במודלים סטטיסטיים הלוקחים בחשבון את שטח הדירה ומספר הנפשות המתגוררות בה.