מידע אודות ביטוח הדירה, ביטוח מבנה, מנעולים

ביטוח דירה – למה זה חשוב?

מכירים את מדיניות ה"לי זה לא יקרה"? בטח מכירים. אז יש דברים שבהם ממש לא כדאי לנקוט במדיניות הזאת, ואחד החשובים שבהם הוא ביטוח דירות .

מעבר לערך הכספי הגבוה במיוחד של דירות, הרי שמדובר בקורת הגג שלנו וברוב הרכוש שלנו המרוכז כולו במקום אחד. לפיכך, אם חלילה יקרה משהו, הרי שהאובדן הוא לא רק פיננסי, כי אם הרבה מעבר לכך.

ביטוח מבנה וביטוח תכולה

אמנם, במידה ורכשנו דירה ללא סיוע מהבנק, הרי שאיננו מחוייבים בביטוח מבנה, אבל כדאי מאד לרכוש אותו, גם אם הבניין חדש לגמרי. ביטוח מבנה, כשמו כן הוא, מכסה כל נזק שייגרם למבנה עצמו – לקירות, לתשתיות השונות (חשמל, ביוב, תקשורת), לגג ואפילו לדלתות ולחלונות, על ידי נזקי מזג אוויר ופגעי טבע וכמובן בני אדם, מחלון שבור ועד התמוטטות המבנה. במידה ואנחנו בעליו הגאים של בית צמוד קרקע, כדאי לוודא שהביטוח מכסה גם את ערך הקרקע.

ומה עם נזקים מסוג אחר? לשם כך כדאי לרכוש גם בחברת הביטוח, ביטוח תכולת דירה, שיוודא שנפוצה גם אם המחשב החדש "הלך" עם אנשים אחרים וגם אם הוא "הלך" בגלל בעיה בחשמל.

גובה פוליסת ביטוח התכולה, תקבע או על ידי סוקר מטעם חברת הביטוח, או על פי הצהרת בעלי הדירה. ההשקעה המינימלית בביטוחים, שווה בהחלט לנוכח ההפסד העצום שנחווה במקרה של אירוע לא נעים.