מידע אודות ביטוח הדירה, ביטוח מבנה, מנעולים

ביטוח מבנה דירה

אחת הרכישות החשובות והמשמעותיות ביותר של אנשים בחייהם היא רכישת הדירה, מדובר על השקעה של כסף רב ומרבית האנשים ימצאו את עצמם משלמים עליה במשך רוב חייהם. מדובר ממש על עסקת חייכם וכל מה שנותר לכם עכשיו הוא להגן עליה, איך עושים זאת ? באמצעות ביטוח מבנה.

ההבדל בין ביטוח מבנה לביטוח תכולה

יש הבדל בין ביטוח מבנה לביטוח תכולה ויש לשים לב לכך, ביטוח תכולה מכסה על נזקים של תכולה הבית כגון רהיטים, חפצים יקרי ערך, תמונות, מוצרי חשמל, תכשיטים וכדומה, ביטוח מבנה מכסה על נזקים שעלולים להיגרם למבנה עצמו.

ביטוח מבנה למעשה מכסה על כל החלקים הקבועים בבית כגון תקרה או רצפה, גג, צנרת, קירות, מתקני הטלפון והחשמל, דוודים וכדומה. כמו כן ביטוח מבנה מכסה את ערך הקרקע עליה הבית נמצא ובייחוד כשמדובר על בתים צמודי קרקע.

אתם שואלים את עצמכם אילו נזקים יכולים להיגרם לקרקע ? המון! זו יכולה להיות תזוזה גיאולוגית, נזקי טבע שונים או דליפת ביוב עם חומרים מסוכנים.

ומה לגבי הבית? הנזקים יכולים להיגרם מאין סוף סיבות כגון נפילת עץ על הבית, נזקי שיטפון או סופה, רעידת אדמה, פריצה, שריפה, התלקחות אש ואף נפילת כלי טיס על הבית.

הרבה אנשים אומרים "לי זה לא יקרה" ומהו בעצם הסיכוי, אך הם לא מבינים שגם כאן הסיכוי נמוך אך קיים, ואם הוא אכן מתממש מדובר על נזקים אדירים שלא הרבה אנשים יכולים לעמוד בהם מבחינה כלכלית. כיום יותר ויותר אנשים מבינים כי עדיף לשלם כל חודש סכום כסף קטן ולא לקחת את הסיכון לשלם יום אחד סכום כסף בלתי אפשרי.

מה חשוב לדעת לפני שרוכשים ביטוח מבנה?

חשוב להבין שלפני רכישת הדירה יש לעשות חושבים ולבדוק על מה באמת הייתם רוצים שביטוח המבנה למשכנתא יכסה, למשל : לא תמיד ביטוח מבנה מכסה על נזקי מים ויש לבצע הרחבה בביטוח כדי להכניס סעיף זה, כך גם בסעיפים רבים אחרים.

איך עושים את זה ? נושא פשוט – אם אתם גרים באזור בו יש הרבה פשיעה, מן הסתם רצוי שתבטחו את המבנה מפני פריצות וכדומה.

הרחבה נוספת שיש לתת אליה את הדעת היא ההרחבה שמכסה על נזקים כלפי צג שלישי, כך אם נניח יהיה אצלכם בדירה פיצוץ בצינור והוא יעשה נזק לדירה שכנה או לכמה דירות שכנות הביטוח יכסה על נזקים אלו.

בכל מקרה הדבר החשוב שיש לשים אליו לב הוא שהביטוח הוא לא ביטוח חסר בו אין כיסוי לנזקים מסוימים עליהם כן תרצו כיסוי ושהביטוח הוא לא ביטוח יתר בו אתם משלמים פרמיה גבוהה במיוחד על סכום פיצוי שאינו מספיק, בכל מקרה הדרך הטובה ביותר להוזלת מחיר הפרמיה היא באמצעות בדיקה מעמיקה על השירותים להם אתם באמת זקוקים והשירותים שאינם רלוונטיים לכם.