כל המידע על עיצב גינות, התקנת פרגולות וסוככים וגידול חיות מחמד

גינות

מה צריך לעשות כשרוצים להקים גינה ? תכנון גינה

קניתם דירת גן, בית פרטי ואפילו פנטהאוז ויש לכם שטח אדמה צמוד. אחרי שסיימתם לתכנן את פנים הדירה מגיע שלב תכנון הגינה והקמתה, כך שתוכלו להנות מהגינה שלכם, שתכניס את הטבע אל הבית ותשתלב בסגנון העיצובי של הבית.

גם בשטח קטן וגם בשטח גדול תוכלו להנות מגינה מעוצבת בשילוב חומרים טבעיים, עבודות עץ, טרנדים וצמחים שאתם אוהבים.

5 טיפים לבניית גינה

תכנון מוקדם 

לפני שרצים לקנות צמחים, חלוקי נחל ודשא ולפני שמוציאים הוצאות מיותרות, חשוב לבדוק מה השלבים הנכונים להקמת גינה. קודם כל תבדקו את סוג הקרקע ולאיזה צד פונה הגינה (צפון, דרום). תשאלו את עצמכם מה השימושים העיקריים של הגינה : האם למפגשי חברים ומשפחה או למשחקים של הילדים ? האם תבלו בגינה רק בסופי השבוע או בכל ימות השבוע ?  אילו מערכות השקיה קיימות ומה טווחי המחירים של מערכות השקיה לשטח גדול או קטן וכמובן מה עלויות המים, שתוכלו להרשות לעצמכם במהלך השנה להשקיית הגינה. מה תרצו בגינה– עצים, פרחים, ספסלים, משחקי חצר (אם יונחו על דשא, הדשא שמתחתם יהרס), שולחן וכסאות, מנגל, דק או דשא. התשובות לשאלות האלה הן חלק בלתי נפרד מתכנון והקמת גינות.

השקיה 

תכנון נכון של מערכת השקייה יכול לחסוך רבות בצריכת המים ולמנוע טיפול לקוי בצמחים. ישנם צמחים, כמו ורדים, שצריך להשקות בטפטוף ולעומתם צמחים אחרים, שצריך להשקות בהתזה או בהמטרה. חשוב ללמוד מראש את סוגי מערכות ההשקיה, שיתאימו לכל סוג צמחיה שתרצו ואם יש צורך, לשלב בין מספר מערכות השקיה.

שתילה 

נכון שיש סוגי שתילים שאתם אוהבים יותר, אבל בניית גינות מחייבת גם חשיבה על סוגי צמחים, שחיים טוב עם שתילים אחרים. חשוב לתכנן את מרווחי השתילה הנכונים לצמחים והרצויים לכם, איזה שילוב צבעים של פרחים נכון לגינה שלכם ואיך כל צמח יקבל את החשיפה שלו ולא יעלם מבחינה ויזואלית. תכנון נכון של כמות שתילים יכול להוזיל את עלות רכישת הצמחים, כיוון שהיא תכלל בכל תקציב בניית הגינה ותשתלב בהנחת כמות. ברכישת שתילים בודדים לא תהנו מאותם מחירים. כמות הצמחים שתקנו תשפיע בעתיד גם על כמות המים שתצטרכו להשקיית הגינה.

הצעות מחיר להקמת גינות 

כמו בכל נושא, שמחייב הוצאה כספית גדולה, חשוב לקבל 3 הצעות מחיר מחברות שונות, שיכללו את העיצוב הכללי של הגינה, כתב כמויות של צמחים / שתילים, מערכות השקיה, תאורה ואפילו חלוקי נחל או עבודות עץ שתרצו להוסיף.

יועץ נוף 

אם יש לכם שטח גינה גדול או אם אתם חוששים שאין לכם מספיק ידע, כדאי להתייעץ עם יועץ נוף בכל שלבי הקמת הגינה. החל משלב מדידת השטח ומיפויו ועד שלב התוכנית המפורטת לגינה. היועץ יוכל לתת לכם דגשים לגבי כמויות ההשקיה.