כל המידע על עיצב גינות, התקנת פרגולות וסוככים וגידול חיות מחמד

טיפול בגורי כלבים

אין כמו גורים. הדברים החמודים האלה יכולים לשגע לא רק ילדים אוהבי חיות אלא גם את המבוגר הקשוח ביותר, שלבו נמס למראה בעל החיים החמוד הזה שרק רוצה אהבה, לשחק ולהתפנק. גור כלבים הוא ללא ספק תוספת נפלאה לכל משפחה אבל, כמו כל טיפול בחיות מחמד, גם תוספת לא מעטה של עבודה והשקעה, של זמן, כסף ואפילו דאגה לכמה וכמה חודשים טובים.

הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לגדל בבית ולאלף גור צעיר בדרך הנכונה והטובה ביותר:

זכרו. גור צעיר ניתן לעצב בגיל הזה בכל דרך שתבחרו אם תעשו זאת נכון ובחוכמה. גור הוא כמו ילד קטן ולכן זה מתסכל ולא קל אבל חשוב לא להתייאש. בסוף תקטפו את הפירות.

אוכל – גור צעיר לא צריך לאכול אוכל ביתי. אמנם השניצלים של אמא טעימים, אבל את הגור צריך להרגיל לאכול אוכל יבש המיוחד לגורים וכך למנוע אצלו בעיות עיכול קשות ובהמשך חייו גם אלרגיות, בעיות עור וצרות אחרות. בשלושת החודשים הראשונים צריך להקפיד לתת לגור שלוש ארוחות מסודרות ביום ובזמנים קבועים כך שתוכלו בהמשך לא רק לשלוט יותר בקלות על עיתוי הצרכים שלו, אלא גם לדעת לזהות בעיות של ירידה בתאבון למשל ובעיות נוספות. את כלי המים לשתייה של הגור יש להחליף כמובן מדי יום.

רחצה והגיינה – מומלץ לרחוץ את הכלב ואת הגור כמה שפחות. את השיניים כשהן מתחילות לבצבץ יש לצחצח עם האצבע. ציפורניים יש לקצץ להם מגיל צעיר כדי להרגיל אותם לכך – כלבים שונאים זאת בדרך כלל. חשוב לשאול את הווטרינר לגבי שימוש בחומרים נגד פרעושים וקרציות. בדרך כלל מומלץ להתחיל להשתמש בתכשירים האלה רק מגיל 7 שבועות.

תשמרו על ניקיון הגור והוא יהפוך לכלב בריא ויפה שיצטרך לבקר את הווטרינר רק 4 פעמים בשנה לחיסונים.

חיסונים – הגור והכלב עוברים בחייהם סדרה ארוכה של חיסונים חשובים. בגיל 4 שבועות חיסון ראשון נגד תולעים. בגיל 5-7 שבועות חיסון נגד כלבלבת. בגיל 8-10 שבועות חיסון נוסף נגד כלבלבת ודלקת כבד ומגיל 12 שבועות והלאה חיסונים שונים בתקופות קצובות כנגד טפילים שונים וכלבת. וודאו שהגור מחוסן היטב ותבטיחו לו כך חיים ארוכים ובריאים.

צרכים – אחרי שהגור מקבל חיסונים לא מומלץ להוציאו מהבית וזו הזדמנות טובה להרגיל אותו תחילה לעשות צרכים על עיתונים ובמקום ספציפי אחד בדירה עד שיהיה גדול מספיק לרדת למטה. תניחו את הגור על העיתונים מיד אחרי הארוחה ותנו לו מילה טובה וליטוף אחרי שהוא עושה את הצרכים על העיתונים. אם הוא מדי פעם מפספס ואתם רואים שלולית בבית תדעו שעונש או צעקות לא יעזרו, רק יהפכו אותו לכלב פחדן. כאשר הגור יכול כבר לצאת החוצה צריך לנסות ולהוציא אותו כמה שיותר פעמים ביום.

משחקים – אסור לתת לגורים לשחק עם עצמות עוף ! אפילו לכלבים גדולים זה לעיתים מסוכן.. יש היום בשוק חנויות לחיות מחמד ומומלץ לקנות בהן עצמות סינתטיות. המשחקים המתאימים לגורים הם רק כאלה שהוא לא יוכל לבלוע.