כל המידע על עיצב גינות, התקנת פרגולות וסוככים וגידול חיות מחמד

חיות מחמד אקזוטיות

כלב וחתול זה נדוש? תוכים ודגים משעמם? הילדים רוצים משהו יותר מעניין? אם אתם באמת רוצים להיות מיוחדים, ישנם עוד סוגים לא מעטים של חיות מחמד לגידול בבית. אולי השכנים ירימו גבה ויכול להיות שאמא לא ממש מתלהבת וגם אבא לא בעניין עד הסוף, אבל מה לא עושים בשביל הילדים?

יותר ויותר משפחות בישראל נפרדות מהחתול והכלב, גידלו כבר ארנב ומחליטות לעבור לסוג חדש של טיפול בחיות מחמד– גידול חיה אקזוטיות בבית.

גידול נחש בבית

אפשר לרכוש נחשים לא מסוכנים בחנויות לחיות מחמד. גם נחשים ארסיים נמכרים בצורה לא חוקית בארץ, וזה כמובן לא מומלץ לא רק כי זה לא חוקי אלא כי זה מאד מסוכן ומיותר.

לנחש הביתי (נשמע מוזר…) יש לבנות כלוב עץ על פי גודלו. הטמפרטורה בכלוב צריכה לנוע בין 25-35 מעלות. הכלוב צריך להיות מספיק מאוורר ומרופד בנסורת. הנחש צריך כלי מים מתאים לגודלו כדי להתרחץ. חשוב להתקין בתוך הכלוב גזע חד או שניים של עץ לענות על הצורך של הנחש לטפס.

אם הילדים מתעקשים, אפשר מדי פעם לשחרר לכמה דקות את הנחש מחוץ לכלוב מחוץ לבית על דשא אבל לוודא שזה לא באזור שיש לו לאן לברוח. מה הם אוכלים – עכבר, אוגר או שרקן ישביעו את הנחש לשבוע עד עשרה ימים. ניתן להקפיא עכברים וחולדות למאכל הנחש ולהפשיר לפני שמגישים לנחש את הארוחה.

גידול בבית – איגואנה, דב, אוגר, חולדה, צ'ינצ'ילה, חמוס

באופן עקרוני אין סיבה לא לגדל בעל חיים שכזה אם רוצים. לא הרבה יודעים, אבל קיימים וטרינרים המתמחים בטיפול בחיות אקזוטיות.

יש לקרוא הרבה אינפורמציה כדי להכיר את החיה שאתם מכניסים הביתה, ועל פי האינפורמציה שרכשתם וקיבלתם מווטרינר, להתאים את הסביבה הביתית שלכם לצרכים שלהן. חיות המחמד המיוחד הללו מעניינות ומשעשעות ואין מניעה לגדל אותן בבית.

מי לא מתאימה למשל? הזיקית. לזיקית, כמו לזוחלים מיוחדים אחרים, יש דרישות תזונתיות מיוחדות והיא לא תשרוד בתנאי בית של בני אדם זמן רב.