כל המידע על עיצב גינות, התקנת פרגולות וסוככים וגידול חיות מחמד

טיפים לטיפול בחיות מחמד

כיצד מרגילים כלב לדירה חדשה במקום חדש?

הכי חשוב קודם כל לעדכן את הקולר והשבב האלקטרוני לפרטים החדשים. מומלץ עוד לפני המעבר הסופי, לעשות עם הכלב סיבוב היכרות עם השכונה החדשה ולהרגיל אותו כמה שיותר מראש לסביבה החדשה.

איך מסדרים לכלב פינה משלו בבית?

חשוב שלכלב תהיה פינה משלו בבית בה יוכל לישון, לנוח, לשחק עם צעצועים ולהתכרבל בשמיכה  – מקום של ביטחון קבוע בזמן שאתם לא בבית והוא נשאר לבד. לכל אחד מאיתנו יש את המקום הרגוע שלו בבית – גם לכלב מגיע!

איך מרגילים כלב לתינוק החדש שבבית?

כשלב ראשון תנו לכלב להריח פריט כלשהו של התינוק החדש עוד לפני הבעת התינוק הביתה. אחרי שהריח מוכר לו, תוכלו לתת לכלב להריח גם את התינוק החדש בעדינות ובהשגחה שלכם ברגע שתביאו אותו הביתה. אם הכלב באופן כללי תוקפן כדאי לסרס אותו עוד לפני בוא התינוק, מה שמוריד את התוקפנות.


הרגילו מראש את הכלב על ידי אילוף (יש 9 חודשים זמן – זה מספיק…), להתרחק מאזור מסוים בבית (למשל מחדרו של התינוק או החדר של ההורים אם התינוק ישן שם בחודשים הראשונים). הכלב ידע שזה מקום שאסור לו ללכת אליו וכך תהיו שקטים שלפחות במקום אחד בבית לא צריך את ההשגחה הצמודה שלכם כשהתינוק לא לידכם.

מה עושים אם חתול לא עושה את צרכיו בארגז החול שלו?

חתולים הם חיות נקיות ומסודרות אבל לעיתים רחוקות יש בעיה כזו. אם זה חוזר על עצמו יש לקחת את החתול לוטרינר כי זה יכול להצביע על בעיות עיכול או דלקות. מה שלא יהיה על תצעקו עליו – זה יכול רק להחמיר את הבעיה.

כיצד נפטרים מריח רע של כלב?

יש לחפוף את שיער הכלב עם חומץ ואז לשטוף במים. לאוורר את הבית טוב כל יום למשך כמה שעות, לכבס את הכיסויים שעליהם ישן הכלב לפזר על הספות אבקת סודה לשתייה פעמיים ביום ולעבור עם שואב אבק. קחו בחשבון שהרבה פעמים אם מדובר בכלב מבוגר זו יכולה להיות מלחמה אבודה…

טיפול בחיות מחמד – אתרים מומלצים נוספים:

בית חולים לחיות – שירותים וטרינריים ומספרת כלבים