כל המידע על עיצב גינות, התקנת פרגולות וסוככים וגידול חיות מחמד

אימוץ חיות מחמד – כלב או חתול?

עברתם דירה, הכול במקום, הבית נקי ומסודר, ואז הילדים מזכירים לכם שהבטחתם. ברגע שנעבור דירה, אם תתנהגו יפה ותעזרו לאמא ואבא לסדר את תכולת הארגזים בחדרים, יאמצו עבורכם חיית מחמד.  

שתי החיות ה"מובילות" אצל מאמצי חיות המחמד הביתיות הן כמובן הידידותיות ביותר לאדם – הכלב והחתול. אז מי מהן כדאי? מה יש לשקול לפני שעושים את הצעד וכיצד זה ישפיע על דיירי הבית?

חתול – מה אומרים עליו?

היתרונות – חיה נקייה, אינדיבידואליסטית (לפעמים כפוית טובה…). לא צריך להוריד אותה לשום מקום לעשות צרכים (עושה צרכים בארגז חול בבית – צריך רק לנקות את הארגז מדי פעם). חיה קטנה יחסית ומתאימה לכל גודל של דירה, לא נובחת על השכנים, ישנה הרבה ומתפנקת מעט, לא דורשת הרבה תשומת לב. המטלות בגידולה בבית מעטות: החלפת מים, הוספת אוכל טרי, ניקוי ארגז החול, ליטופים ומדי פעם משחקים.

החסרונות – משירה שערות, יש לה ציפורניים חדות והיא לא מהססת להשתמש בהן כשמרגיזים אותה, כפוית טובה כבר אמרנו?. חיה שיש אחוז גדול יחסית של אנשים שאלרגיים אליה (לרוק או לפרוות החתול).

כלב – מה אומרים עליו ?

היתרונות – חברו הטוב ביותר של האדם זו לא סתם קלישאה. חיה רגישה מאד, שמחזירה אהבה ונאמנות אין קץ כאשר היא מקבלת אהבה וכמובן את הצרכים הבסיסיים שלה. בניגוד לחתולים – מעט מאד אנשים יחסית אלרגיים לכלבים. יש גדלים וסוגים רבים וכל אחד מתאים לסוג אחר וזמינות שונה של אנשים – כל אחד ימצא את המתאים לו!

כלב מלמד ילדים מה זו אחריות, הוא נאמן ועוזר לפגוש אנשים חדשים (חשבתם על זה פעם?!). סוגים מסוימים של כלבים תורמים להרגשת הביטחון בבית (יותר זול מאזעקה?) והוא ה"שואב" הטוב מכולם –  בכל פעם שייפול לכם פירור לרצפה – "לאקי" תדאג לנקות עם הלשון החלקלקה שלה.

חשוב לזכור – ברגע שאימצתם לביתכם חיית מחמד נטלתם על עצמכם אחראיות גדולה. חיה היא לא צעצוע. זהו ייצור חי ונושם, עם רגשות, שסובל מקור וחום, מרעב, מכאבים, ומכל מה שאתם מרגישים וחווים, ולכן חשבו פעמיים לפני שתיקחו את ההחלטה.

החלטתם ללכת על זה? המאמץ וההשקעה יהיו שווים כל רגע.