כל המידע על עיצב גינות, התקנת פרגולות וסוככים וגידול חיות מחמד

מתקן מים

מתקן מים ביתי משמש את בני המשפחה לשתייה ובישול, מתקן מים במשרד משמש לשתייה של מים קרים וכמובן להכנת קפה. שאלה חשובה היא היכן למקם את המתקן כך שיהיה נגיש ונוח?

בר מים ביתי – מיקום

כדי להחליט היכן למקם את מתקן השתייה הביתי יש לשים לב לכמה נקודות. ענו לעצמכם על השאלות הבאות ותוכלו לדעת מה המיקום האולטימטיבי.

  • ילדים – האם יש ילדים קטנים בבית? המתקן יכול להיות מסוכן עבורם! אם הוא לא מקובע למקום הוא עלול חלילה להתהפך על תינוק שמושך את המעמד עליו הוא יושב. בנוסף כמובן ברז המים החמים חייב להיות מאובטח. יש בתים שמבקשים לאבטח גם את ברז המים הקרים כדי שילדים לא יוכלו "סתם" לבזבז מים (החסרון של זה שעד גיל מסויים הם לא יצליחו למזוג לעצמם מים קרים).
  • חיבור לברז מים – יש להתחשב בזה שמכשיר מיני בר צריך להיות מותקן קרוב לברז מים וגם לנקודת חשמל – אם אין כזו קרבה יש להתייעץ עם טכנאי מוסמך האם לחץ המים יספיק בשימוש בצינור מרוחק.
  • גודל המטבח – מטבח גדול יצריך חשיבה היכן הכי נוח למקם את המתקן. מטבח מאוד קטן אולי יאלץ אתכם לשים את המתקן מחוץ למטבח או ממש בסמוך לו כדי לא לאבד משטחי עבודה יקרים.
  • קרבה לבישול – כמה נוח זה מתקן שתייה! ממלאים סיר במים רתוחים, מוסיפים לתבשיל קצת מים קרים… בקיצור, אנו ממליצים שהמתקן יהיה קרוב לאיזור הבישול, ולכיריים.

מתקן מים במשרד

לגבי המשרד- חשוב לקחת בחשבון דברים קצת שונים. כמובן שהצינור והחיבור למים וחשמל משמעותיים, אבל טכנאי טוב יוכל לעזור לכם להוביל מים / חשמל לכל מקום כמעט. מה כן חשוב לבדוק?

  • גישה לאורחים או רק לעובדים? – האם תרצו שאורחי המשרד ישתו או להפך? אולי אתם מעדיפים שאורחים ישתו בקולר או במתקן אחר שנמצא מחוץ למשרד?
  • תור שעלול להיווצר סביב המתקן – חשוב לקחת בחשבון שהאיזור בו מכינים קפה יכול להיות עמוס כי אנשים נשארים ומפטפטים, ולכן המתקן כדאי שיהיה בצד ובמקום בו יש גישה נוחה לכמה שיותר אנשים במקביל.
  • עבודה בסמוך למתקן היא קשה מאוד… – שימו לב שמיניבר שממוקם בסמוך לאחד מעובדי המשרד יקשה עליו / עליה את העבודה. התקהלויות ואקשן מתמיד עלולים להסיח את דעתו של העובד.

מתקן שתייה – סיכום

מתקן שתייה בבית או במשרד זה כבר בגדר חובה ולא "סתם" פינוק. כשאנחנו רוכשים את המתקן, ואפילו רגע לפני, חשוב להחליט היכן למקם אותו.

נשמח אם תתייעצו איתנו לגבי מיקום המתקן ודברים נוספים!
בברכה- צפניה הלוי
בעלים "מיטב בר מים"