כל המידע על עיצב גינות, התקנת פרגולות וסוככים וגידול חיות מחמד

מתקני חצר

אם יש לכם בית עם גינה וילדים קטנים, כל מה שחסר לכם זה ליצור סביבה פעילה עם מתקנים ושעשועים שיעסיקו את הילדים בחוץ. היום ניתן למצוא מתקני חצר המותאמים לבתים פרטיים וביניהם: מגלשות, נדנדות, מתקני טיפוס, טרמפולינות וכמובן, הפיתרון האולטימטיבי לימי הקיץ החמים – בריכה ביתית.

מתקני חצר – למה זה טוב?

כל הורה לילדים קטנים יודע עד כמה קשה לנתק את הילדים ממסך הטלוויזיה והמחשב. אולם, אם יש אטרקציות מעניינות בחוץ, רוב הילדים יעדיפו אותן על פני רביצה בבית.


מתקני החצר מספקים לילדים אפשרות לפעילות ספורטיבית ומאתגרת, שתורמת להם הן לפיתוח כישורים מוטוריים והן לפיתוח כישורים קוגניטיביים וחברתיים, ולא פחות חשוב – הם גורמים לכיף ולהנאה!

מה חשוב לבדוק כשקונים מתקני חצר

  • ראשית, כמו כל דבר שקשור לציוד המיועד לילדים, חשוב לשים לב לאיכות ובטיחות המוצר. קנו מתקנים אך ורק עם תו תקן, העשויים מחומרים איכותיים ובטוחים לשימוש פיזי. זיכרו שילדים הם אולי קטנים, אך הם ממש לא עדינים ובטח לא זהירים, ומתקני חצר צריכים להיות עמידים ובטוחים גם כשקופצים עליהם, מטפסים עליהם, זורקים עליהם כדורים וכדומה.
  • התאמת המתקן לילד – מגלשה בגובה חצי מטר לא תהווה עניין ואתגר לילד בן שמונה, ונדנדה ללא משענת גב לא תתאים לפעוט בן שנה וחצי. שימו לב שמתקני החצר מתאימים לגיל הילד ולגודלו הפיסי.
  • כדאי לבדוק שהמתקן באמת מתאים לחצר ביתית ושיש לכם איפה לשים אותו. אל תקנו מתקן כדורסל לפני שתוודאו שיש לכם איפה לחבר אותו, ולא כדאי לקנות מתקן בגודל חצי דונם אם יש לכם רק פיסת דשא קטנטנה להניח אותו עליה.

בריכות ביתיות

בתחום הבריכות הביתיות המבחר רב ומגוון – מבריכות הפלסטיק הפשוטות שרק מוציאים מהמחסן וממלאים מים, דרך הבריכות המתנפחות והבריכות המתקפלות ועד לבריכות קבועות עם משאבות סינון, מערכות לחימום מים ושואבים חשמליים.

כמו כן, ניתן למצוא בריכות ביתיות במגוון גדלים, בהתאם למספר האשנים שיתרחצו בהם ולמקום שיש לכם בחצר. לצד הבריכות הביתיות יש מגוון עצום של מתנפחים ומשחקי בריכה שמוסיפים כיף ועשוע למשחק במים.