מעבר דירה מידע רעיונות וטיפים

מעבר דירה

מעבר דירה הוא עסק לא פשוט. לא חשוב איך מסתכלים על זה. כשנושא מעבר דירה עולה בשיחת חולין עם אמא שלי למשל, (וזה קרה לה "רק" שלוש פעמים בחייה בטרם הגיעה לגיל 70 ),  היא תמיד מנסה לשנות את הנושא כי היא טוענת שרק הזיכרון על מעבר הדירה עושה לה בחילה.

מעבר הדירה אכן כרוך בפרוצדורות, לוגיסטיקה ובירוקרטיה לא פשוטה. אבל אסור להיבהל. מעבר הדירה יכול גם לעבור יחסית חלק ואפילו חלק לגמרי אם יודעים כיצד להתארגן נכון מראש וגם לאיזה הפתעות לצפות.

באופן כללי יש לפרויקט מעבר הדירה ארבעה שלבים עיקריים:

ארגון וסידור הבית הישן

דרך אופטימית להסתכל על השלב הזה במעבר הדירה, הוא לראות בו הזדמנות פז לעשות סדר בבלאגן, להיפטר מהבגדים מכיתה ט', ובכלל מחפצים חסרי ערך שכולנו אוגרים במהלך השנים אפילו בלי לשים לב.

אריזת הדירה

השאלה המרכזית באריזת דירה לקראת מעבר הדירה היא האם לארוז לבד או להיעזר בחברה מקצועית. יש כאלה המעדיפים לעשות זאת לבד לא רק כי זה זול יותר, אלא בכדי להרגיש בשליטה, ויש כאלה שהאריזה לבד מלחיצה אותם והם מעדיפים להכניס לתמונה חברה מקצועית. וכן – יש גם את הבלגניסטים שאין להם מושג מאיפה להתחיל, וגם להם מומלץ לקחת עזרה.

הובלת הדירה

הובלת דירה הוא ללא ספק החלק במעבר הדירה המסובך והבעייתי ביותר. מתי לעבור? באיזה יום ובאיזו שעה לעבור דירה? איך לבחור חברת הובלות? מהו מחיר סביר להובלה? מה עם ביטוח לחפצים או רהיטים יקרי ערך? כמה לתת טיפ למוביל, אם בכלל? כל אלה שאלות טיפוסיות למתלבטים כיצד להפוך את מעבר הדירה לקל, נוח וכמובן לזול ככל האפשר.

פריקה וסידור הבית החדש

גם כאן יש אופציה לעשות לבד או להיעזר בחברה מקצועית. יש כמובן לכל אחת מהאופציות פלוסים ומינוסים. הפלוסים בלפרוק ולסדר את החפצים לאחר מעבר דירה לבד – זה יותר זול ובקצב שלנו. המינוסים? – בדרך כלל נושא הזמן. לא אחת מבצעת משפחה מעבר דירה בחודש יולי למשל, ולקראת סוף אוקטובר חצי בית עדיין ארוז בארגזים…

כאמור, הסוד למעבר דירה מוצלח שלא יהפוך לטראומה טמון בהתארגנות. התארגנו נכון ומספיק זמן מראש, והכול יבוא על מקומו בשלום!

קראו עוד: טיפים למעבר דירה מסודר ומוצלח!