מעבר דירה מידע רעיונות וטיפים

אריזת דירה

מלאכת האריזה לקראת מעבר דירה, כרוכה לעיתים בעבודה פיזית לא קלה ולכן לא כולם רוצים או מסוגלים, לארוז את הדירה הישנה לקראת המעבר לדירה החדשה לבד.dog_in_box

איך שלא נסתכל על זה, מלאכת האריזה לבד או בעזרת שירותי אריזה מקצועיים, חשוב שתיעשה בסדר הגיוני ומספיק זמן מראש בכדי למנוע בלבול ובעיות בהמשך.

אם החלטתם לא להסתבך עם האריזה ולשכור שירותי אריזה מקצועיים לקראת מעבר דירה, תיפרדו מכמה מאות שקלים אבל גם מכאב ראש לפעמים לא קטן ומעבודה קשה של מספר ימים.

שירותי האריזה ניתנים על ידי מספר רב של חברות מקצועיות כיום, ואלה עושות את העבודה בצורה מקצועית והעיקר – תוך כמה שעות!

שירותי אריזה

חברת שירותי אריזה מקצועית ממיינת את החפצים לפי החדרים, אורזת בצורה מקצועית ציוד שביר בחומרים מיוחדים ובקרטונים מיוחדים, אם יש צורך מפרקת רהיטים מיוחדים ובעיתיים ומסדרת את התכולה כולה לקראת מעבר דירה מהיר, יעיל ובטוח.

אם בכל זאת החלטתם לעשות זאת לבד, הנה כמה טיפים לאריזה נבונה:

חשוב לארגן את כל הציוד לאריזה מראש – לאסוף מספיק ארגזים וקרטונים בגדלים שונים (ניתן לקבל תמורת פיקדון שמוחזר אחרי הובלה ארגזים מחברת ההובלות). לוודא שהארגזים לאריזה יהיו מספיק חזקים. לקנות בנוסף מספר גלילי מאסקינטייפ חזק, טוש או מידבקות לסימון הארגזים.

לעשות סדר מקדים בחפצים, בבגדים, בספרים וכ"ו.  זוהי הזדמנות פז לזרוק או לתרום את הדברים שכבר אין בהם צורך.

לאטום כלים מסוימים ופריטים יקרי ערך חשוב לארוז כשהם מוגנים בשכבות נייר, בניילון  בועות או בבגדים עבים בשביל למנוע נזקים ושבירה. כדאי לארוז את הכול בצורה יציבה – עדיף לארוז בשני ארגזים קטנים למשל, מאשר להעמיס על ארגז גדול מדי ולא יציב.

לכתוב על הארגזים מה יש בכל אחד, אחרת איך נדע מה יש בכל ארגז? חשוב לכתוב מה יש בכל ארגז באופן פרטני או לפחות בכותרת כללית כמו: "מטבח", "חדר ילדים" וכו'. בארגזים בהם יש תכולה עדינה, הוסיפו בגדול את המילה "שביר" כדי שגם אתם וגם חברת ההובלה המבצעת את העברת הדירה תנהגו כולכם בארגז הזה ואחרים דומים לו בזהירות יתרה.

לפני אריזת הפריטים בארגז חשוב לחזק באמצעות מסקינטייפ עבה את תחתית וצידי הארגז וכמובן לסגור את הארגז בצורה דומה.

מומלץ לא להשאיר את האריזה לרגע האחרון ולהתחיל לארוז אפילו שבוע לפני העברת הדירה. התחלה מוקדמת של האריזה תמנע לחץ ברגע האחרון.

סדר האריזה חשוב – התחילו לארוז קודם כל את החפצים הכי פחות שימושיים. השאירו לסוף את דברי היומיום ההכרחיים.

אם אין ברירה וערבבתם פריטים בכדי לחסוך במקום אריזה, עשו רשימה מסודרת של מה יש בארגזים ה"מעורבבים" והדביקו אותה על הארגז עצמו.