מעבר דירה מידע רעיונות וטיפים

הובלת דירה

הובלת הדירה היא החלק הרגיש ביותר במעבר לדירה חדשה, המעצבן ביותר ולעיתים גם המסובך ביותר. בסופו של דבר מדובר ברכוש שלנו, חלקו חשוב יותר וחלקו פחות – אבל כולו שלנו.

הובלה בטוחה ואמינה באפס תקלות אפשרית בהחלט, והסוד טמון בבחירת חברת הובלות המתמחה בהעברת דירות ואשר מתאימה לצרכים שלנו.

על מה כדאי להקפיד בבואנו לבחור חברת הובלה, ועל מה לא להתפשר?

הצעת מחיר טובה – כדאי, כמו בכל דבר, לערוך "סקר שוק" קטן ובכל מקרה חשוב לדעת מה בדיוק עלינו להעביר. יש לערוך רשימת חפצים ולפרט לחברה בפירוט מדויק מה תכולת הדירה כולל פריטים יוצאי דופן (פסנתר, רהיט עדין במיוחד וכ"ד). הצעת המחיר צריכה להיות בהתאם לרשימה שהכנו. קחו בחשבון שגם המרחק מהבית הישן לחדש נכנס לחישוב הצעת המחיר ובוודאי שגם הקומה, האם יש מעלית או אין ועוד. חשוב לדעת באופן כללי שמעבר דירה בקיץ יקר יותר מאשר בעונת החורף. מומלץ לפתוח מכרז באתר כמו  גט מובינג – השוואת מחירי הובלות ולקבל מהם מספר הצעות מחיר ממספר חברות להובלה שלכם!

ביקור בית – אל תתביישו לדרוש ביקור אישי של אחראי חברת ההובלה בביתכם לצורך הערכה נכונה של העבודה לפני מעבר הדירה. איך אומרים – אין טוב ממראה עיניים.

דרשו להיות ראשונים – קומו מוקדם, ממילא זה עומד להיות יום ארוך… בקשו לקבוע לכם את ההובלה כמה שיותר מוקדם בבוקר. אם חברת ההובלה תתחיל להעמיס בשעה 06:30 בבוקר בבית הישן, הפקקים לקראת שעת היציאה לכיוון הבית החדש כבר לא יהיו נוראיים כל כך (לקראת צהריים). זאת ועוד – תהיו ראשונים ולא תהיו תלויים בהובלה ובמעבר הדירה של לקוח אחר שיכולה להתארך או להסתבך.

הסכם מפורט – דקדקו בפרטים. דרשו מראש מחברת ההובלה בהסכם העבודה מולם פיצוי כספי על איחור וכן בקשו מראש גם פירוט בכתב לגבי ביטוח תכולה הכולל סעיף חפצים שבירים.

דרשו יותר מובילים – על מנת שהעברת הדירה תבוצע כמה שיותר מהר, דרשו לפחות ארבעה מובילים לעבודה – אל תסתפקו בפחות!

מרוצים? תהיו נדיבים – מומלץ לתת לכל אחד מאנשי כוח ההובלה טיפ של בין 50-100 ₪. הקפידו לתת ביד את הכסף לכל מוביל ולא לאחראי שלא תמיד מחלק את השלל באופן הוגן…