השוואת מחירים בין חברות הובלה

מתלבטים איך למצוא הובלות בזול ? כמות הפריטים, המרחק של ההובלה ותנאי השטח הם רק חלק מהנושאים שצריך לבדוק.

אחרי חיפושים ממושכים, כיתותי רגליים, עצבים, דאגות והרבה לחץ, מצאתם את דירת חלומותיכם או את הבית במושב. אפילו מעצבת מצאתם ועיצבתם יפה-יפה את הדירה ולא שכחתם אפילו את התאורה בכניסה. זהו. הגיע הרגע לעבור לדירה החדשה, אבל יש לכם ערימות של ארגזים וגם הרבה ציוד, ארונות, מקרר, טלוויזיות וגם השקיות עם הבובות של הילדה ואוסף הכדורים של הילד. אתם חייבים למצוא חברת הובלות, אבל זו חייבת להיות הובלה בזול. מה עושים ? מאיפה מתחילים ? כמה עולה העברת דירה ? איפה אפשר למצוא השוואת מחירים למחירי הובלות דירה ? חשבתם שכל הבלגן כבר מאחוריכם, אוף !
רגע. קחו נשימה עמוקה, עשינו לכם סדר בבלגן.

איך תשיגו הובלות בזול

1. מספר הצעות מחיר – חשוב לבקש לפחות 3 הצעות מחיר מחברות הובלה באיזור מגוריכם בלבד, אחרת תשלמו לחברת הובלה מרוחקת גם עבור הזמן והדלק שלהם להגיע ממקום מרוחק אליכם. כשכל המידע בידכם, תוכלו לדעת מה מחירי הובלת דירה, להשוות ביניהן ולמצוא מי עושה הובלה בזול.
2. תיאור מדוייק של הפריטים – חשוב להעביר בכתב לחברת ההובלות תיאור מדוייק ומפורט של הפריטים ושל תנאי השטח (מדרגות / מעלית, גישה לבניין וכו'), כדי שלא תופתעו ביום ההובלה ותדרשו לשלם מחיר גבוה מהמחיר שסיכמתם עליו. אל תשכחו את הפסנתר או את הארון במרפסת.
3. פריטים גדולים במיוחד או הובלה מורכבת – אם יש ברשותכם פריטים גדולים במיוחד או הובלה של חפצים מיוחדים, רצוי שנציג מטעם חברת ההובלה יבוא אליכם ויראה במה מדובר, אולי יש צורך במנוף או בציוד אחר להובלת הפריטים הכבדים. כך תמנעו מאי נעימויות ביום ההובלה.
4. הובלה קטנה – אם יש לכם מספר קטן של פריטים להוביל, חשוב לבקש הובלה קטנה, שהיא זולה יותר מהובלה רגילה (צוות קטן יותר, משאית קטנה וכו').
5. הצעה כתובה וחתומה – תוודאו שהצעת המחיר תהיה מפורטת, על גבי דף עם לוגו חברת ההובלה, שהמחירים יכללו מע"מ וכמובן שההצעה תהיה חתומה עם שם איש הקשר והטלפון שלו.
6. תנאים בחוזה – כדי שתוכלו לעשות השוואת מחירים בין החברות ולדעת באמת כמה עולה הובלת דירה, חשוב לבקש שהצעת המחיר תכלול את כל תנאי החוזה, כמו : האם יש תוספת במחיר על הובלה בדירה בלי מעלית, האם יש תוספות למחיר שלא נכללות בהצעה שקיבלתם.
7. ביטוח – הובלה בזול יכולה להיות בדיעבד יקרה, אם לא בודקים את כל הפרטים הקטנים, לכן אל תתביישו לבקש לראות ביטוח ורישיונות של חברת ההובלה, כדי שאם חלילה הציוד שלכם ינזק, הוא יהיה מבוטח. אם אין ביטוח מספיק – אל תשכחו להרחיב את הביטוח שלכם.
8. המלצות ואמינות – אם אתם מתלבטים בין חברות הובלה, אל תתביישו לבקש טלפונים של ממליצים, כדי לגבש החלטה סופית. אתם חייבים לסמוך על המובילים, שלא יגנבו לכם ציוד יקר וכל הציוד שלכם יגיע בשלום לבית החדש. אם יש לכם חברים שגרים באזור שלכם והובילו דירה לא מזמן, אל תשכחו לברר איתם, גם אם הם לא היו מרוצים. חשוב לא פחות לדעת למי לא לפנות.
9. חברת הובלות עם ניסיון – רצוי לפנות לחברות הובלה בעלות ניסיון, שיודעות את העבודה, ישמרו על הציוד שלכם משריטות ומפגיעות ויהיו יעילות בעבודתן.
10. תיאום זמנים – אל תשכחו לתאם מראש את זמן ההגעה הרצוי לכם להובלה, גם אם הוא משוער וגם את שעת סיום ההובלה.