מעבר דירה מידע רעיונות וטיפים

מכשירי חשמל וספקי תקשורת

יחד עם הצדדים הטראומטיים של מעבר דירה – אריזת עשרות ארגזים, פרידה מחפצים פחות שימושיים (כן, גם הסיפולוקס), "חיים על ארגזים" במשך כמה ימים, חיפושים ארוכים אחרי הקפה והסוכר שנארזו בטעות ועוד תחלואים שונים – יש גם צדדים חיוביים, מרגשים ואפילו נעימים.

מכונת כביסה חדשה ובזול…

המעבר למקום מגורים חדש מביא עימו שאיפה לסדר וניקיון, נוחות ולפעמים גם חדשנות ושיפורים. דירה חדשה היא הזדמנות להיפטר מחפצים ומכשירים שאבד עליהם הכלח ולהצטייד בכמה חדשים יותר, כמו מכונת כביסה, מיקרוגל ואפילו מזגן וטלוויזיה. מכיוון שלא מדובר ברכישת עפרונות, אלא בהוצאה מכובדת, הדרך הפשוטה (והבדוקה) ביותר להוזלת המחירים היא תחרות.

השוואת מחירים חכמה למוצרי חשמל

העזרו באתרי השוואות מחירים באינטרנט כגון ZAP  על מנת למצוא את הסל המשתלם ביותר. בנוסף, גיחה ל"מחסני חשמל" ולאחר מכן ל"א.ל.מ" או לכל רשת גדולה אחרת, עם רשימת מוצרים ומחירים, יכולה להביא להנחות של מאות שקלים שיגרמו הרבה נחת לכם ולארנק שלכם.

בנוסף, רכישה מרוכזת של המכשירים במקום אחד תבטיח הנחה גדולה אף יותר. כמובן, את הרכישות הללו כדאי לבצע לפני יום המעבר ולבקש הובלה של המוצרים ביום בו אתם עוברים דירה, או יום למחרת.

החלפת ספקי תקשורת

אבל ישנם כמה דברים שחשוב לבצע עוד לפני כן. לפחות שבועיים לפני המעבר יש להתקשר לספקי התקשורת – לווין, כבלים, אינטרנט וטלפון ולהודיע על המעבר.

שתי החברות הגדולות – יס והוט – נותנות חבילת מתנות במעבר דירה, שלא לדבר על מצטרפים חדשים וזו הזדמנות טובה לנסות ולשדרג את השירותים השונים בלי להעלות את המחיר, לקבל עוד ממיר לווין, או חבילת סרטים במתנה ואפילו להחליף ספקים תמורת חבילות תקשורת אטרקטיביות ותשלום הקנס על ידי החברה החדשה.