מעבר דירה מידע רעיונות וטיפים

סידור הבית

הגעתם הביתה למעונכם החדש. מעבר הדירה כמעט ועבר בשלום, אבל לא הושלם עדיין. הארגזים שהורידו המובילים הורדו כל אחד בחדר המתאים לפי הסימון עליו או הורדו כולם באזור בבית עליו החלטתם מראש וכזה שלא יפריע במשך זמן הפריקה והסידור לתנועה הכללית בבית.

טיפים לסידור הבית לאחר מעבר

ארגון וסידור הבית לאחר מעבר היא ללא ספק  מלאכה מאתגרת. גם אם החלטתם להיעזר בחברת ההובלה גם לשלב הסופי של הפריקה וסידור הבית, וגם אם החלטתם לעשות זאת לבד, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לעבור את שלב הפריקה וסידור הדירה החדשה בשלום:

  • כדאי לפתח יחסים טובים עם השכנים החדשים כבר בהתחלה, ולכן כדי להבטיח זאת תכינו שלט בחדר המדרגות עם הודעה והתנצלות על הרעש ואי הנעימות אם תיגרם כזו בגלל ההובלה והפריקה בבית החדש. לא יזיק גם לוודא אחרי הפריקה וכשתסיימו את כל הסידורים, לוודא שחדר המדרגות נקי וכך גם המעליות.
  • אם אתם לא נעזרים בשירותי הפריקה והסידור של חברת ההובלה, זכרו לספור את הארגזים ולוודא שכולם הגיעו ליעדם. בנוסף, הציצו לתוך משאית ההובלה לראות שדבר לא נשכח ועברו גם על הרהיטים ותבדקו שכולם הגיעו ללא פגע. אם תעשו זאת אחרי שהמוביל עזב ואחרי התשלום, יהיה לכם קשה עד בלתי אפשרי לקבל פיצוי. כדאי גם לסגור עם המוביל על יום להחזרת הארגזים במידה והשארתם עליהם פיקדון בחברת ההובלה.
  • במידה ואתם נעזרים בחברת ההובלה גם לסידור הבית החדש, הרי כל מה שעליכם לעשות הוא להנחות בכלליות את החברה מה ברצונכם לעשות עם תכולת כל ארגז וארגז, והם כבר ידאגו לעשות את העבודה ביעילות ובמקצועיות שתיקח ברוב המקרים בין יום ליומיים.
  • אם אתם מעדיפים לעשות זאת בקצב שלכם ולבד, כדאי להתחיל באחד משני החדרים המרכזיים של הבית, המטבח (במידה ואין ילדים, שזהו מרכז הבית ברוב המקרים), אבל במידה ויש ילדים להתחיל דווקא בחדר או בחדרים שלהם. רק אחרי שסיימתם לסדר את חדר הילדים והמטבח תוכלו להתפנות יותר בשקט לסידור חדר ההורים, הסלון וכל השאר. תמונות, שטיחים, וילונות וחפצי נוי השאירו לסוף.
  • את האשפה שמצטברת בכמויות אחרי הפריקה –  אריזות ריקות, ניירות, ניילונים וכו', יש לאסוף בשקיות גדולות, ובמידה והכמות גדולה משמעותית כדאי להודיע למוקד העירוני בעיר על הוצאת כמות אשפה גדולה לרחוב כדי למנוע קנס מיותר.