מעבר דירה מידע רעיונות וטיפים

רילוקיישן

תהליך רילוקיישן הוא העתקת החיים למדינה אחרת מעבר לים וזאת למטרת שליחות מטעם מקום העבודה. רילוקיישן עשוי לתרום רבות בהרבה מובנים: ניסיון מעשי בעבודה במדינה זרה, מוניטין, רווח כלכלי וחוויה מהנה במדינה בה תרבות שונה משלנו. יש לדאוג לעשות את הרילוקיישן בצורה נבונה, ולחשוב על כל הסידורים שיש לעשות לפני המעבר. במיוחד, אם משפחה שלמה צריכה להיערך למעבר דירה.

בדיקות רפואיות

חשוב מאוד לבצען בטרם עזיבתכם את הארץ. כאמור, השינוי עלול לגרום ללחצים רבים, שעשויים להשפיע לרעה על הבריאות ובעיות רפואיות שהיו רדומות עלולות לצוץ. כמו כן, רצוי לעבור בדיקת שיניים, ואם צריך, מומלץ לטפל בהן בארץ, כיוון שעלותם של טיפולי שיניים יקרה, ואינם מכוסים בביטוח.

ישנן מדינות שמצריכות חיסונים קודם לכן, רצוי לקבל חיסונים ובכך להימנע ממחלות שאפשר למנוע. רצוי לקחת תרופות הנלקחות באופן קבוע וגם משככי כאבים. לפחות לתקופה הראשונה, עד שתמצאו תרופה מקבילה בחו"ל.

ביטוחים

יש לבדוק טרם עזיבתך את הארץ, כי הנך מבוטח בביטוח חיים. מומלץ מאוד להתייעץ עם סוכן ביטוח, לגבי גובה הכיסויים למקרה שתזדקק. ביטוח נוסף שיש לעשות, הוא ביטוח רפואי. חשוב מאוד לקבל תדרוך לגבי הפעלתו, למקרה שתצטרך לקבל סיוע רפואי.

דרכון בתוקף ואשרת כניסה

חובה לבדוק את תוקף הדרכון מספר שבועות לפני הרילוקיישן וזאת מאחר והארכת דרכון הינו תהליך של לפחות 14 ימים. כמו כן, ישנן מדינות שמצריכות אשרת כניסה, יש לגשת לסוכן נסיעות להסדיר את אשרת הכניסה לפחות כחודש לפני הרילוקיישן.

לא תרצו שהמטוס יצא מהארץ בלעדיכם רק כי הדרכון איננו בתוקף… מניסיון, אין זו חוויה נעימה.

שילוח בינלאומי של חפציך

בגדול, שילוח בינלאומי מאפשר שתי דרכים, באמצעותן ניתן להביא איתך מהארץ את רכושך: בשילוח אווירי או שילוח ימי. שילוח ימי איטי יותר ולכן חשוב לבדוק, את זמן ההגעה של המשלוח לארץ היעד, ולסנכרן זאת עם הגעתכם. כמו כן, יש להצטייד במסמכים הנדרשים לשחרור המטען, וכן לבטח אותו למקרה הצורך.

לימודים

אנחנו ממליצים ללמוד קצת לפני הנסיעה – להכיר את השפה במדינה, מנהגים, תאריכים של השעות ואפילו קצת היסטוריה. נחמד לדעת היכן אתם הולכים לבלות את השנים הקרובות. משפחות שעוברות עם ילדים יכולים לעשות מזה הפנינג של ממש כדי לחבר את הילדים למקום החדש.

ולסיכום…

ישנם עוד מספר סידורים קטנים, שיש לדאוג להם מבעוד מועד. רצוי לערוך רשימה מסודרת זמן רב לפני הרילוקיישן ולהתייעץ עם אלו שכבר עברו את זה לפניכם, על מנת לא לשכוח שום פרט חשוב. חשוב להכין את הקרקע החדשה עד כמה שניתן כדי שלא תצטרכו להתמודד עם סידורים אלו מיד בהגיעכם לארץ זרה.

לפני מעבר הדירה, האריזה והשילוח עצמו – דברו איתנו, נשמח לייעץ!
רני ממן – מנכ"ל 7 יבשות 03-6773104