מאמרים וטיפים לתחזוקה של הבית, ניקיון בתים ודירות

נקיון ותחזוקת דירות

מיטל ועמית הם זוג צעיר שהתחתן זה עתה. הם רכשו דירה בלב תל אביב, במרחק אוטובוס אחד מהאוניברסיטה בה הם לומדים, אולם הם נאלצו להסתפק בדירה קטנה וישנה. הדירה הייתה דווקא חמודה אבל מאד מוזנחת ודורשת שיפוץ וניקיון רציני.

מיטל ועמית השקיעו מעט בשיפוץ הדירה אבל ניקיון דירה היה הכרחי יותר, ולא ניתן היה לנקות את הדירה באופן חובבני. בני הזוג פנו לחברת ניקיון, המתמחה בניקיונות מסוגים שונים: ניקיון דירה, ניקיון משרד, ניקיון בית ועוד, אשר הבריקה וצחצחה את הבית – כמו חדש!

במהלך חיינו אנו עוברים מקומות וחווים שינויים. חלק מהשינויים הללו כוללים מעבר דירה, שיפוץ דירה, בניית בית או שינוי בעיצוב הבית. כל אלו דורשים אחריהם גם ניקיון דירה. לפעמים ניקיון דירה הכרחי גם ללא שינוי מסוים ויש לעשותו בעקבות גורמים שונים.

ניקיון דירה באמצעות חברת ניקיון

ניקיון דירה דורש הרבה פעמים ניקיון יסודי. למשל: בתום שיפוץ או בנייה בדירה, מעבר לדירה חדשה, מעבר לדירה ישנה ומוזנחת הדורשת ניקיון, שריפה או כתמי פיח, טיפול מחזורי יסודי בדירה (ניקיון רציני מדי כמה שנים), ניקוי שטיחים ופרקטים, ניקוי מטבחים, שירותים ואמבטיות, ניקוי קרמיקות, ניקוי חלונות ועוד. לפני שמנקים את הדירה לבד, כדאי להתבונן ולחשוב האם נזקק פה ניקוי מקצועי.

חברת ניקיון מקצועית יכולה לנקות את הדירה באופן יסודי ומקצועי ולטפל גם בבעיות הזנחה קשות כמו כתמי שומן במטבח, אבק שהצטבר בפינות, כתמי פיח בעקבות שריפה, כתמים של אקונומיקה, כתמים על הקירות (כגון קשקושים של ילדים, קילופים, עובש), כתמי אבנית ועוד. לאחר בנייה או שיפוץ, נדרש ניקיון יסודי ומאסיבי אותו יכולה, בדרך כלל, רק חברת ניקיון מקצועית לספק. חברת ניקיון טובה היא חברה אשר מבצעת ניקיון דירה גם בדירה מאוכלסת, משתמשת בחומרים בעלי תו תקן (לעיתים רק בחומרים ירוקים וידידותיים לסביבה)ובעל כוח אדם מהימן ומקצועי.

בנוסף, חברת ניקיון מקצועית משתמשת בסוגים שונים של פוליש – בהתאם לצרכי הדירה ולצרכי בעלי הדירה. פוליש הינו חשוב על מנת לנקות ביסודיות את הדירה בתום הניקיון וכן לשוות לדירה מראה מבריק, חדש ומצוחצח. לאחר שמזמינים חברת ניקיון, יש לפנות את הדירה מכל הרהיטים, הכלים, התמונות והחפצים הקיימים, על מנת להגיע לתוצאת ניקוי מרבית. עובדי הניקיון של החברה פועלים במרץ לניקיון יסודי של כל חלקי הבית כולל רצפות ופנלים, פרקטים, חלונות ותריסים, חדרי שירותים ואמבטיה, מטבח, קירות ותקרות (סיוד וצביעה), פינות קשות, אבק ובמידת הצורך גם שטיחים.

ניקיון דירה איננו דבר פשוט, ופעמים רבות יכול להיות אף יותר מסובך ממה שחשבנו. בכדי להתמודד עם ניקיון דירה או ניקיון משרד בצורה הטובה ביותר, כדאי לפנות לחברת ניקיון מקצועית אשר נותנת מענה גם לקשות שבדירות.