מאמרים וטיפים לתחזוקה של הבית, ניקיון בתים ודירות

הדברת יונים

יונה עם עלה של זית – סמל השלום והשלווה. האמנם? כל מי שיונים בחרו לחיות ולקנן בקרבת ביתו יודע שלא כך הדבר. היונים מתגודדות בחבורות גדולות, מקננות על אדני החלונות והמרפסות, נכנסות מתחת לגגות, עומדות על חבלי הכביסה והמכוניות ומהוות מטרד לא קטן המפריע לשגרת היומיום.

היונים מותירות אחריהן לשלשת בכמות רבה המלכלכת ומזהמת את הסביבה ואף יכולה לגרום נזק למכוניות ולטיח המבנים. בנוסף, המיית היונים חזקה במיוחד והינים לרוב הומות ממש על אדן חלון חדר השינה שלנו בשעות הבוקר המוקדמות שאנחנו רוצים עוד קצת לישון… יתרה מזאת, יונים נושאות עימן טפילים ומחלות שונים העלולים לעבור גם לבני האדם.

הרחקת יונים – שיטות שונות

איננו רוצים חלילה להרוג את היונים, אם כך, מה עושים? איך נפטרים מהמטרד? ובכן, ריכזנו עבורכם כמה מהשיטות להדברת יונים הקיימות היום ואשר אינן פוגעות ביונים, ולכן נקראות בקרב אנשי המקצוע "הרחקת יונים" או "גירוש יונים".


הרחקת יונים באמצעות לכידה – פתרון מורכב המצריך את תפיסת היונים באמצעות מלכודות ושחרורן הרחק ממקום הקינון. לכידת יונים היא קצת בעייתית, משום שהיונים לרוב יודעות את הדרך חזרה לביתן ומשום שהן עלולות להיפצע במלכודות.

הרחקת יונים באמצעות רשת נגד יונים – מתקינים רשתות במקומות בהן יונים יכולים לחדור למבנים, כגון: ארובות, חריצים, חריכים וכוכים, וכן על גגות ומרפסות, ובכך מונעים מהיונים לבנות קנים והן נאלצות לעבור למקום אחר.

הרחקת יונים באמצעות חומרי הדברה – ישנם כמה חומרי הדברת יונים אשר מונעים מהיונים להתגודד ולקנן במקום, אך חלקם מסוכנים וכדאי להשאיר את השימוש בהם לאנשי המקצוע.

הרחקת יונים באמצעות דחלילים – השיטה המסורתית להרחקת ציפורים מגינות ירק, יכולה לשמש גם להרחקת יונים מטרידות. היונים נבהלות מהדחליל ומתרחקות מהמקום. השיטה אמנם לא פוגעת ביונים אך יעילותה מוגבלת. לרוב היונים מתרגלות לנוכחות הדחליל, מגלות שהוא אינו מזיק וחוזרות לקנן ולכלכך במקום.

ניתן להיעזר בחברה המתמחה בהרחקת יונים, אשר תגיע, תזהה את מקור הבעיה ותייעץ לגבי הפיתרון המתאים ביותר להרחקת היונים ממקום מגוריכם.

קראו על הרחקת מזיקים אחרים.