טיפים לניקיון דירה לאחר שיפוץ

עיצבתם ושיפצתם את דירת חלומותיכם. עכשיו סוף-סוף תוכלו להנות ממנה, אבל היא מלוכלכת. מה הדגשים בניקיון בתים לאחר שיפוץ ?

סיימתם לשפץ דירה. כל פינה בדירה מלאה בלכלוך ובאבק, שהשאירו אחריהם בעלי המקצוע. רגע לפני שאתם יכולים להכנס לגור בדירה, חייבים לנקות את הדירה היטב. על מה חשוב להקפיד בניקיון דירה לאחר שיפוץ ? כדאי לקרוא לפני תחילת הניקיון ולוודא, שיש ברשותכם את כל חומרי הניקוי והאיזרים הנלווים, כדי שעבודת הניקוי תהיה יעילה.

השלבים לניקיון דירות אחרי שיפוץ

1. חלל ריק – היתרון בדירה אחרי שיפוץ, שאין בה ריהוט (למעט ארונות קיר) ואין צורך להרים חפצים, שזרוקים על הרצפה. אם בכל זאת הכנסתם חפצים לבית, דאגו לפנות אותם, כדי שהשטח יהיה פנוי לעבודה.
2. שקיות אשפה גדולות וחזקות – תדאגו שיהיה לכם גליל שקיות גדולות וחזקות, רצוי עם ידיות, כדי שתוכלו להכניס לתוכן את כל האשפה ולזרוק את כל הפסולת, לפני שתתחילו בקרצוף הבית.
3. ניקיון אבק – השתמשו בסמרטוטים לחים לניקוי פנים הארונות, הדלתות והמדפים וגם כל רהיט או חפץ, שנמצא בחלל הבית. רצוי שיהיה לידכם כלי קטן עם מים, שבו תוכלו לשטוף את הסמרטוט מכל הלכלוך, בין מדף למדף. כשהמים מלוכלכים, תחליפו אותם. לסיום עברו עם סמרטוט יבש לספיגת עודפי המים.
4. ניקיון חלונות, תריסים ומשקופים – את התריסים ואת המשקופים רצוי לנקות באותו אופן שניקיתם את האבק. לחלונות רצוי להשתמש בתכשיר ניקוי לחלונות ולייבש היטב בעזרת סמרטוט יבש או עיתונים.
5. אמבטיה, כלים סניטריים וברזים – חשוב לנקות עם חומרים מתאימים ועם סמרטוטים שלא שורטים.
6. ניקוי הרצפה – קל ונוח לנקות את הרצפה עם שואב אבק (חוסך את עבודת האיסוף של הלכלוך למרכז החדר ואת השימוש ביעה). אם אין לכם שואב אבק, אספו היטב את הלכלוך עם מטאטא ויעה.
7. שטיפת הרצפה – מלאו דלי בנוזל ניקוי רצפה ובמים חמימים. חשוב לא לשים הרבה נוזל ניקוי במים, כדי שלא ישארו סימני סבון על הרצפה. הכניסו סמרטוט נקי לדלי וסחטו קלות. הניחו את הסמרטוט על מגב והתחילו לנקות. הקפידו לנקות את הסמרטוט בתוך הדלי עם הסבון מספר פעמים בכל חדר. בניקיון דירה אחרי שיפוץ חשוב לשטוף כל חדר מספר פעמים להסרת כל הלכלוך. כשהמים מלוכלכים, החליפו אותם ואל תשכחו להוסיף נוזל ניקוי.
8. לכלוך קשה או דביק – אם נתקלתם בלכלוך קשה, שפכו על האזור מעט מים חמים, המתינו מספר דקות ושטפו שוב.