מאמרים וטיפים לתחזוקה של הבית, ניקיון בתים ודירות

ניקוי שטיחים

השטיח שלכם ספג הרבה. אבק נכנס בין סיביו, כולכם הולכים עליו יום יום עם נעליים לא הכי נקיות, הילדים רצים היישר מהבוץ והחול לתוך הבית ו… על השטיח, הבן הקטנצ'יק ששקוע במשחק על השטיח נזכר להגיד שיש לו פיפי שניה מאוחר מדי, ושלא נדבר על שאריות אוכל ושתייה שנשפכים על השטיח ומותירים כתמים שגם אחרי אין ספור שאיבות וחבטות לא יוצאים.

מעבר למראה השחוק והלא אסתטי, שטיחים מלוכלכים גם מהווים בית גידול ליצורים מיקרוסקופיים שונים, שהנפוצה ביניהם היא קרדית האבק הגורמת לאלרגיות. אין מה לעשות, כחלק מניקיון ותחזוקת הדירה יש צורך גם בניקיון יסודי ועמוק של השטיח – הגיע הזמן לניקוי שטיחים מקצועי.

ישנן כמה שיטות ניקוי שטיחים אשר מתאימות לסוג השטיח. בהתאמת שיטת הניקוי לשטיח, מנקה שטיחים מקצועי ישים לב לנקודות הבאות: סוג סיבי השטיח, איכות הסיבים, רמת הצפיפות של הסיבים, צורת הסיבים, אופן אריגת השטיח, איכות צבעי השטיח, מצבו העכשווי של השטיח וגילו.

ניקוי שטיחים על-ידי קרצוף יבש

ניקוי שטיחים באמצעות קרצוף יבש היא שיטה מקובלת מאוד בתחום ניקוי שטיחים מקצועי ויתרונה הוא במהירות הניקוי וזמן הייבוש הקצר. שיטת הקרצוף היבש כוללת מריחה של שמפו שטיחים מיוחד הנספג במהירות, קרצוף באמצעות מכונה וייבוש באמצעות מאוורר רב עוצמה. שיטה זו מתאימה לשטיחים מקיר לקיר משום שהיא נעשית במקום והיא אינה כוללת סחיטה.

ניקוי שטיחים על-ידי קרצוף רטוב

שיטת הקרצוף הרטוב כוללת שאיבה של השטיח, שימוש בחומרי ניקוי מקציפים, ייבוש ושאיבה יסודית נוספת. גם בשיטה זו אין סחיטה של השטיח ואף היא מתאימה לניקוי שטיחים מקיר לקיר.

ניקוי שטיחים על-ידי אדים

שיטה זו הינה השיטה היעלה והנפוצה ביותר לניקוי שטיחים. בשיטה זו נעשה שימוש במים חמים מאוד, סחיטה ושאיבת המים עם הלכלוך.

ניקוי שטיחים על-ידי פדים

ניקוי שטיחים בשיטת הפדים כולל התזה של תמיסת ניקוי ושימוש במברשות מסתובבות, אליהן מוצמדים פדים שמטרתם לספוג את הלכלוך שנקשר לתמיסה.

ניקוי שטיחים לשטיחי עבודת יד

שטיחים בעבודת יד זקוקים לטיפול עדין ומקצועי ביותר. תהליך ניקוי שטיחים מעבודת יד כולל את אבחון סוג השטיח, גילו ומצבו העכשווי, והתאמת חומרי הניקוי לפרמטרים אלו, תוך שמירה על צבעי השטיח המקוריים.