מאמרים וטיפים לתחזוקה של הבית, ניקיון בתים ודירות

פוליש לרצפה

המילה פוליש באה מן השפה האנגלית (polish) ומשמעותה לקרצף או להבריק. ניתן לעשות פוליש לסוגים שונים של משטחים איתנים ועמידים ללחצים, אשר המבנה והצורה שלהם אינם משתנים בעקבות פעולת הקרצוף.

בין המשטחים הפופלריים ביותר לביצוע פוליש נמצאים סוגים שונים של מרצפות. שירותי פוליש לרוב כוללים ליטוש וקרצוף של המרצפות, הברקה והוספה של שכבת הגנה אשר מספקת הגנה מפני שריטות וכתמים ושומרת על מראן הזוהר והמבריק לאורך זמן.

פוליש נחוץ כדי לשמור על ניקיון ותחזוקת דירות והוא נועד כדי להסיר לכלוך ושומנים שנספגים במרצפות עם השנים ואשר שטיפה רגילה אינה יכולה להסירם. בנוסף, פוליש מחדש את מראן של מרצפות אשר במשך הזמן איבדו מבקרם והופיעו עליהם שריטות וסימנים. את הפוליש מבצעים בעזרת מכונת קרצוף אשר מגיעה עד ליסוד המרצפות ומסירה את כל שכבות הלכלוך שמעליו.

ישנן כמה שיטות פוליש ויש להתאים את שיטת הפוליש למצב המרצפות ולסוגן.

פוליש קריסטל

פוליש קריסטל הוא פוליש המתאים במיוחד לאבן ושיש. שיטת פוליש קריסטל חודרת אל חריצי האבן, גם אל העמוקים ביותר שביניהם, מסירה מהם את הלכלוך שהצטבר בהם, ומבריקה את הרצפות עד לקבלת מראה מבריק ונוצץ.

פוליש ווקס

פוליש ווקס מתאים לכל סוגי המרצפות העמידים ולפרקטים. בשיטת פוליס ווקס הברקת המשטח נעשית על ידי שכבה מבריקה המכילה שעווה. שכבה זו אמנם נותנת את המראה המבריק המבוקש אך היא אינה נשמרת לאורך זמן.

פוליש אקרילי

פוליש אקרילי מתאים למשטחים אשר נמצאים בשימוש רב, כגון משטחי בטון ופי.וי.סי. יתרונותיו הם שהוא עמיד בפני אלכוהול וחומרי חיטוי, הוא מונע החלקה והוא מעניק הגנה נגד שריטות ולכלוך לאורך זמן.

על מה כדאי להקפיד בהזמנת שירותי פוליש?

חשוב להזמין חברת פוליש מקצועית ומהימנה, שיש ברשותה ציוד מתקדם ומתאים לסוג הרצפות שלכם, ואשר תעמוד בהבטחותיה להותיר רצפה נקייה ומבריקה וכל זאת במחיר שסיכמתם עליו מראש. מקצועיות החברה ואיכות הציוד הכרחיים משום שמברשות פוליש מאיכות נמוכה עלולות להשאיר שריטות ברצפה.

כמו כן, מפעיל לא מיומן עלול להשאיר רצפות חסרות ברק במקרה הטוב, או לגרום לנזק לרצפות במקרה הרע, אם אינו יפעיל נכון את הציוד וידאג לאיזון ואחידות בפעולת הקרצוף.

אחד הדברים החשובים שאנו רוצים להבטיח בביצוע פוליש הוא שמירה על מצב המרצפות לטווח ארוך ולכן יש לבדוק כי חברת הפוליש משתמשת בחומרים איכותיים ועמידים שיספקו הגנה לאורך זמן, וכן יכולה לספק ייעוץ לגבי שמירה ותחזוקה של הרצפות.