טיפים לעיצוב דירה, עיצוב פנים והוס סטיילינג

הום סטיילינג

אחת ממגמות עיצוב הפנים הבולטות ביותר בישראל בשנים האחרונות היא הום סטיילינג Home Styling, המכונה גם 'הלבשת הבית'. תחת כותרת זו נכנסים כל השינויים שניתן לעשות בבית על מנת לשדרג את המראה ולשפר את מראה החללים בבית, מבלי להזיז קירות או לבצע השקעה כספית גדולה מדי.

מעבר לעובדה שאנחנו רוצים לאהוב את עיצוב הבית ולהרגיש בנוח בבית שלנו, אין ספק שכל אחד מאיתנו היה רוצה גם לשמוע מחמאות ולקבל 'וואו' ממבקרים שנכנסים אלינו הביתה. עם זאת, לא כולם ממש יודעים איך לעשות את זה.

רבים מאיתנו יוצאים למסע קניות של פריטים מעוצבים, זולים או יקרים, משלבים בין מנורה אחת לשטיח אחר, מתאימים בין ספה לשולחן ובסופו של דבר נכשלים במבחן התוצאה, פשוט מפני שלא באמת הצלחנו להבין את החלל ואת מה שניתן לעשות איתו.

עיצוב חדשני במחיר משתלם

Home Styling הום סטיילינג מבצע מתיחת פנים לבית על ידי הוספת פריטים ואביזרים שיעניקו לו סגנון ייחודי, כל אחד לחוד וכולם יחד. בחירה נכונה של וילונות, שטיחים, תאורה, תמונות, מראות ואביזרי נוי בצד נישות מגבס, הניתנות לבנייה על פי צורך, שינוי מיקום הרהיטים בחלל והוספת פרטי ריהוט משלים יכולים להעניק לחדר מראה משודרג וייחודי, מבלי להכניס את היד עמוק מדי לכיס. יתרה מזאת, Home Styling נכון ידע לתת דגש גם על הפן הפרקטי של הבית דוגמת מציאת פתרונות אחסון וניצול נכון של החללים על מנת לתת תחושה מרווחת גם בחדרים קטנים.

בניגוד לעיצוב הדירה שמתייחס בדרך כלל למהפך בדירה: שבירת קירות, החלפת צנרת, שינוי מיקום החדרים, הרחבת גבולות הבית, החלפת מטבח או חידוש שירותים ואמבטיה, עיצוב על ידי הום סטיילינג לא מבקש לשבור קירות ולא עושה שינויים דרסטיים במבנה הבית אלא מבצע שינויים קלים וזמינים יותר.

גם מימד הזמן והתקציב משתנים בין עיצוב פנים להום סטיילינג. בעוד עיצוב פנים בד"כ מתפרש על פני זמן רב, מספר שבועות או חודשים, ודורש השקעה לא קטנה, הרי שהום סטיילינג הוא תהליך קצר יחסית עם תקציב צנוע יותר.

המשותף בין עיצוב פנים להום סטיילינג הוא עצם העובדה שמידת השינוי תלויה בצרכים וברצונות של בני הבית ובתקציב שעומד לרשותם, אך יתרונו המרכזי של ההום סטיילינג טמון בעובדה שהוא מאפשר ביצוע שינויים משמעותיים גם כאשר התקציב הוא קטן, למשל ע"י צביעת הבית או חלקים ממנו בצבע ייחודי או בשילוב של מספר צבעים בהתאם לפונקציה של החללים השונים.

כמו כן, שימוש בבדים במרקמים שונים ליצירת המראה הרצוי, הוספת טפט, תכנון תאורה מתאימה, רכישת פריטים לא יקרים המתחברים לחפצים בחלל הרצוי ומשדרגים את המראה הכללי.

כתבה: חלי כהן – מעצבת פנים ומתמחה בהום סטיילינג