טיפים לעיצוב דירה, עיצוב פנים והוס סטיילינג

קמין – רכישה והתקנה

כאשר רוכשים קמין לבית, חשוב ראשית לבחור בעסק או חנות המתמחה בנושא, לרבות התקנות וייצור של קמינים. כמו בכל תחום אחר, גם בתחום הקמינים בישראל, פועלים בשוק לא מעט חאפרים, נעדרי כל ידע וניסיון בכל נושא הייצור, השיווק וההתקנה.

חובבנים אלו אינם פועלים ללא תו תקן, ומאיזושהי סיבה מכנים את עצמם בשם מומחים. ההשלכות של רכישת קמין פגום או התקנה לקויה של קמין, הינן הרות גורל ועלולות להביא לסכנות ונזקים בגוף וברכוש.

קניית קמין – עלויות משתנות

גובה העלויות של קמינים נובע בעיקר מהאיכות, מחומרי הגלם, וטיב אמצעי ההתקנה. כאשר רוכשים קמין לבית מומלץ ואף נדרש להשוות מפרטי התקנה ואביזרים ולא להתפתות למחירים נמוכים והתקנות מהירות, שכן כעבור לא מעט זמן, קרוב לוודאי תגלו שהרכישה הזולה שביצעתם עשויה לעלות לכם ביוקר.

כדי להגיע אל בית עסק אמין ומקצועי בתחום הקמינים, ניתן תמיד לבקש המלצות מחברים, שכנים, לקוחות שיצא לכם להיתקל בהם או שהגעתם אליהם דרך רשימות לקוחות של בתי עסק בתחום.

סקר שוק טרם רכישת קמינים

ישנם מספר סוגים של קמין כגון: קמין גז, קמין חשמלי, קמין עץ וכו'. טרם רכישת הקמין יש לבצע בדיקה יסודית בשוק בכל הנוגע לאלטרנטיבות העומדות לרשותכם, בהתאם כמובן לסוג הקמין שנדרש לכם.

במסגרת בדיקות אלו יש לעמוד על השוני באיכות ובאביזרי ההתקנה בין הקמינים השונים, וכן לבדוק את הרקע של היצרן ומשך זמן האחריות על הקמין והתקנתו. אנו ממליצים לכם לרכוש קמין מבתי עסק שגם מעניקים שירותי התקנה, ולדאוג שהמקום ממנו ביצעתם את הרכישה גם ידאג להתקנתו של הקמין.

רכיבי התקנה

העסק שביצע עבורכם את ההתקנה נדרש גם להעניק לכם תעודת אחריות במסגרת העסקה, וימנע מלהפעיל קבלני משנה, וזאת במטרה לכסות את עצמכם בשעת הצורך, ושחלילה לא תיפלו בין הכיסאות.

יש להשוות את מפרט ההתקנה כאמור, בין מספר הצעות שקיבלתם מחנויות ועסקים שונים, ורק לאחר מכן ניתן יהיה לבחור בצורה מושכלת ונבונה את רכיבי ההתקנה המתאימים והאיכותיים ביותר. חשוב לציין שמבחינת עלויות, קמין גז כיום נחשב לקמין היקר ביותר ביחס לקמיני העץ והנפט.