סוגי מטבחים – התאמת המטבח לאופי הבית ומי שגר בו

אחד מהחלקים החשובים ביותר בבית הוא המטבח, וצריך לבחור אותו בקפידה. המטבחים מגיעים בעיצובים מגוונים במיוחד אך גם אם סגנון המטבח נראה לכם מושלם, לא בטוח שהוא יתאים לכם. כיצד אפשר להתאים את המטבח בצורה הטובה ביותר? הנה כמה פרמטרים חשובים.

להתאים את המטבח לגודל הנתון

עיצוב המטבח היא נקודה חשובה שעוד נרחיב עליה בהמשך, אך לפני שאתם ממהרים להתרשם מקטלוגי מטבחים שונים ולהתחיל לעצב בדמיונכם את המטבח הבא שלכם, חשוב שתבינו שהשטח שמוקצה למטבח מגביל אתכם. יכול להיות שהמטבח שלכם קטן יחסית ואם תרצו לבחור בעיצובים מסוימים, תצטרכו לשפץ בהיקף גדול יותר. יכול להיות שעיצוב מטבח קטן לא יתאים למטבח מרווח יותר וכן הלאה. בנוסף, יש חללים יחסית קטנים שמחייבים בחירת מטבח מרווח כדי שהבית לא ירגיש צפוף וחנוק. כל למעשה כל תהליך הבחירה של המטבח מושפע מנתון התחלתי זה.

התאמת המטבח לעיצוב הקיים

מה שווה המטבח אם הוא לא מעוצב? גם אם המטבח יהיה חסכוני במקום ויהיו בו את כל הפריטים שאתם צריכים, אם הוא לא יהיה בהרמוניה מושלמת עם העיצוב שמסביבו וכמובן לא יהיה מתאים בחלקיו השונים, הוא יהיה לוקה בחסר. המטבח צריך בראש ובראשונה להיראות כמקשה אחת, כלומר הפריטים שמרכיבים אותו, החל מרהיטים כמו שולחנות וארונות ועד מוצרי החשמל והכיריים, צריכים להתאים זה לזה. ההתאמה צריכה להיות גם בסגנון וגם בצבע, וכך למעשה אם תבחרו במטבח מודרני היישום של קווי העיצוב האלו צריכים להיות בכל חלקיו.

מטבח איכותי הוא מטבח פרקטי

אחרי שדיברנו על העיצוב ועל ההתאמה לתנאים שמגבילים אתכם כמו גודל, יחד עם הגבלות תקציב, יש צורך לדבר על הפרמטר שאולי יהיה החשוב מכולם: הפרקטיקה. מטבח מודרני, כפרי או יוקרתי, אם הוא לא יהיה נוח לאופי השימוש שלכם, אתם יכולים לסבול ממטבח מסורבל שלא כיף לעבוד בו. אם אתם מבשלים הרבה, פנו מקום למשטח עבודה הולם כדי שיהיה לכם נוח להיות בו. אם כל בני הבית אוהבים לבשל, חשוב שהוא יותאם לכמה בשלנים באותו הזמן, דבר שאפשר ליישם במחשבה מראש. אי באמצע המטבח יכול להיות מועיל במיוחד אך לא לכל משפחה, ואלו רק חלק מהדוגמאות.

הבחירה שלכם – הרווח שלכם

יכול להיות שמלאכת בחירת המטבח נשמעת לכם מסובכת ומורכבת, אך למעשה אתם יכולים ליהנות מהתהליך ממש כמו שתיהנו כשהמטבח יהיה כבר מוכן וערוך לבישול הראשון. בחירת המטבח משפיעה על הבית כולו, הן על העיצוב והן על הפרקטיקה, ולכן חשוב להשקיע בו את כל מה שאתם יכולים. נכון שהעיצוב שלו ובכלל הקמת המטבח אינה זולה, אך זה הזמן להשקיע ולאחר מכן ליהנות מהפירות למשך כל חייכם. כל מחשבה יצירתית ומקורית וירידה עד לפרטים הכי קטנים בהעדפות שלכם ובאופי השימוש שמתאים לכם, יועילו לכם מאוד לחיים נוחים ואיכותיים יותר.