מאמרים וטיפים לתחזוקה של הבית, ניקיון בתים ודירות

חשיבות התאורה לאווירה בבית

עבור רובנו הבית הוא המפלט הפרטי, אליו מגיעים בסוף יום העבודה על מנת לנוח, בו מבלים את שעות הבוקר ומארחים אורחים, מגדלים משפחה ובקיצור, מתנתקים מהעולם שבחוץ וצוללים לתוך האינטימיות של החיים הפרטיים.

התאורה חשובה מאוד בעיצוב הבית מכיוון שהיא הקובעת את האווירה שבה תנהלו את חייכם הפרטיים. הארה נכונה על ידי גופי התאורה האיכותיים תיצור שלווה ותהיה מתאימה לכם ולהעדפותיכם האישיות.

מכיוון שבחירת התאורה הוא עניין אינדיווידואלי, עליה להיעשות בצורה מושכלת תוך כדי התאמתה לגודל ולעיצוב של החלל אליו היא נועדה. כמו כן, בעת בחירת גופי התאורה כדאי לקחת בחשבון את נושא הסנוור וההצללה, מכיוון שהם אלמנטים בלתי רצויים שיכולים להיווצר כתוצאה מאי ההתאמה של התאורה לחלל. גם לעוצמת התאורה, לכמות גופי התאורה, לסגנון העיצוב של גופי התאורה ולכיוון אליו הם מאירים, ישנה חשיבות ליצירת האווירה בבית.

מגוון סוגים של גופי התאורה

מגוון גופי התאורה הזמינים כיום הוא עצום. ישנם כאלה שמעוצבים על ידי מעצבי תאורה בעוד אחרים תעשייתיים. ברור שגופי התאורה של המעצבים יוסיפו לאווירה ייחודיות ומקוריות, אך אין פסול בשימוש בגופי התאורה הפשוטים, כל עוד מתאימים אותם נכון.

ישנם גופי תאורה צבעוניים שמהווים אלמנט דקורטיבי בפני עצמו ומוסיפים פן אומנותי ודגש על האסטטיקה וישנם גופי תאורה בעלי עיצוב נקי ומראה עדין ובהיר. ניתן למצוא גם גופי תאורה המושכים את כל תשומת הלב בשל גודלם וגופי התאורה התלויים אשר ישפכו את האור אל תוך החלל בצורה רכה וגם יעוררו שיחה סביב עיצוב החלל. גופי התאורה המובנים שהפכו לשם דבר בעיצוב הפנים המודרני מאפשרים לנצל את הטכנולוגיות המתקדמות בתחום התאורה לשם שדרוג האווירה בבית.

כמה דוגמאות לשימוש בגופי התאורה ליצירת אווירה ייחודית

באמצעות גופי תאורה מעוצבים ניתן לייצור אווירה של תחכום ואלגנטיות במידה ובוחרים בגופי התאורה הגדולים שעומדים או תלויים מן התקרה. ניתן להוסיף באמצעותם גם אווירה מודרנית ותחושת ניקיון עיצובי באמצעות שימוש באהילי בד בהירים בעלי צורה מלבנית. ישנם אהילים בעיצוב ויקטוריאני שייצרו בבית אווירה אקסקלוסיבית והם מתאימים במיוחד לחדרי אירוח מרווחים שבנויים כחלל פתוח.

התאורה המשלימה שנועדה על מנת לחזק את רמת ההארה של התאורה הראשית תוסיף לחללים בבית פן אישי ואווירה רגועה במידה ונבחר להדליק רק אותם ללא התאורה הראשית. התאורה המובנית יוצרת מראה קלאסי ואווירה חמימה ותאורה שמאירה את המקום הנכון, יכולה ליצור אשליה של הגדלה או הקטנה של החלל ועל ידי כך להוסיף לתחושת האינטימיות או ליצור אווירה מרווחת וחגיגית.