טיפים לעיצוב דירה, עיצוב פנים והוס סטיילינג

מעלון מדרגות

אנשים בעלי מוגבלות של ניידות כמו נכים וקשישים, סובלים לעתים מקושי להגיע אל הקומה השנייה בחלל מגוריהם, לעלות בחדרי המדרגות לקומה בה מצויה דירתם, ואף לצאת מן הבית גם אם מדובר בצורך לעבור מדרגה בודדת אחת.

יכולת ההתניידות של אותם האנשים יכלה להשתפר פלאים על ידי אמצעי עזר חיצוניים דוגמת מעלוני מדרגות ייעודים לנכים, אשר נועדו לצמצם את התלות באנשים אחרים ולהעלות את רמת העצמאות. בשורות הבאות נציג אינפורמציה בכל הנוגע לדרכי פעולתם של מעלונים, רמת בטיחותם והיכן ניתן להתקינם.

האם כדאי להתקין מעלון מדרגות בבית?

התקנה של מעלוני מדרגות, או מדרגונים בשמם השני, יכולה לסייע בצורה משמעותית לנכים קשישים ולכל אדם הסובל ממוגבלויות ברמת ההתניידות, ולהעלות את איכות החיים והרמה הבטיחותית במסגרת חלל המגורים הפרטי.

מדרגונים כאמור נועדו להעניק עזרה עבור כל אדם הסובל מבעיות מוטוריות כאלו ואחרות המונעות ממנו לנוע בצורה עצמאית בביתו. המדרגון יוכל לסייע עבור אותם האנשים להגיע בצורה בטיחותית אל הקומה השנייה בביתם ובכלל להתנהל במרחב הפרטי בצורה חופשית.

מעלון מדרגות תורם לשיפור איכות החיים במרחב המגורים הפרטי

ישנו פלח מאד רחב באוכלוסיית הקשישים והנכים, עבורם אמצעי עזר אלו מהווים את האלטרנטיבה היחידה למעבר למתחמי דיור מוגן או בתי אבות. מעלון מדרגות יכול למעשה למנוע את הצורך במעבר למוסדות דיור אלו או לכל אזור אחד בעל מפלס יחיד.

ניתן להתקין את אותם המעלונים גם בחלל החיצוני לבית, בו מצויות מספר מדרגות או אפילו מדרגה אחת בודדת. עבור אנשים שאינם יכולים להתנייד ללא כיסא גלגלים, המעלון יכול להבטיח תנועה חופשית במסגרת היציאה והכניסה אל הבית, ללא קושי.