טיפים לעיצוב דירה, עיצוב פנים והוס סטיילינג

איך בוחרים מעצב פנים

עברתם בשעה טובה לדירת החלומות החדשה שלכם. הכול נקי ומריח חדש ועכשיו הגעתם למשימה החשובה ביותר – עיצוב הבית. אחרי שהשקעתם את מיטב כספכם בנכס, בוודאי לא תבחרו לחסוך דווקא על העיצוב, שהוא מה שיהפוך קירות חשופים וחלל ריק לבית במלוא מובן המילה.

המלצות

אל תתעצלו לערוך סקר שוק ולאתר מעצב פנים מומלץ ובעל עבודות מרשימות ולקוחות מרוצים.

מקצועיות

מעצב טוב אמור לתת שרות הכולל חשיבה אדריכלית נכונה, טעם וראייה נכונים ובעיקר אכפתיות. כימיה ותקשורת טובה הם תנאים הכרחיים לעבודה מוצלחת. כדאי תמיד לחפש המלצות מלקוחות קודמים ואפילו לנסות לבקר בדירות או מקומות שתכנן המעצב ולהתרשם. תבדקו כמה הצעות גם של מחיר וגם של תכנון עבודה כי רק תכנון חכם יחסוך לכם כסף וגם זמן יקר.

מעצב פנים טוב ידאג לקחת בחשבון במהלך עבודתו שלושה מרכיבים הכרחיים – החלל העומד לרשותו, הצרכים של הלקוח וכמובן התקציב. הוא ינסה להבין תחילה מה הצרכים של הלקוח ורק אז יתאים אליהם גם את העיצוב.


על פי הצרכים, יוכל מעצב הפנים לתת הצעת מחיר מתאימה וכמובן לעשות שיקולים של כמות חומרים, איכות חומרים, גימורים וכ"ד ולהגיש תכנון עבודה שיתאים כמו כפפה לטעמו של האדם האמור להפוך את הדירה – לבית.

עיצוב הבית – כך עושים זאת נכון

עיצוב הבית חייב לקחת בחשבון שלושה דברים – את החלל והפונקציונאליות של הבית וכמובן את הטעם של הלקוח. תכנון פנים לקוי יכול לגרום לבעיות וכאבי ראש רבים בהמשך כשהעבודה כבר בעיצומה ולכן כדאי לשבת על כל פרט ופרט לפני ההתקשרות עם מעצב הפנים (ממספר נקודות חשמל ומיקומן דרך טלוויזיה פלאזמה על הקיר כן או לא ועוד), לפני שחותמים על הסכם עבודה סופי.

רק אחרי שיש לנו תכנון כולל ופרטני של העבודה העתידית, אפשר להגיע לנושא המחיר. מעצב פנים מוצלח יוכל להתאים את התקציב לרצון הלקוח ויידע היכן להציע לוותר (מותגים למשל) והיכן אסור לוותר (גימור למשל).

עיצוב דירה מוצלח הוא כזה המתייחס לאדם המתגורר בתוך הבית ונוגע במקביל בכל האלמנטים החשובים שיש לקחת בחשבון במהלך העיצוב – ריהוט, תאורה, עיצובי נישות, תמונות, תבליטים, ציורים, ויטראג'ים, ובקיצור – מכלול עיצובי עשיר ומגוון.

אז אל תחסכו בעיצוב הדירה. יש המון מקומות בהם אפשר וצריך לחסוך בתקציב – זה לא אחד מהם!