טיפים לעיצוב דירה, עיצוב פנים והוס סטיילינג

דירה שכורה-טיפים להלבשת בית

האם כדאי להשקיע בעיצוב דירה שכורה?

סטודנטים צעירים? זוג נשוי טרי? את עובדת והוא לא? אין לכם עדיין סכום ראשוני לקניית דירה משלכם?

במצבים כאלה והרבה אחרים שנסיבות החיים מכתיבים לנו, קשה לעיתים להגיע לדירה משלנו ולכן אנשים מתפשרים לכמה שנים ולעיתים לתקופות ארוכות מאד על מגורים בדירה שכורה.

אז נכון שזה לא "שלנו", אבל זהו המקום שבו אנו גרים ונגור למשך פרק זמן ארוך יותר או פחות, ואחרי יום עבודה עמוס, ביום חמסין מעיק ובכלל, נרצה תמיד להגיע הביתה למקום שהוא נעים, נקי ומעוצב לרוחנו.

העיצוב של דירה שכורה יכול וצריך להיעשות בתקציב סביר ולא בדברים "קבועים" (ריצוף למשל…), אותו מן הסתם לא נוכל לקחת הלאה לבית הבא כשנחליט לעבור.

עיצוב בדברים הפשוטים

הדבר היחיד שמצדיק ללא ספק השקעה גדולה יותר שלא תחזור אלינו בעתיד הוא כמובן סיוד של קירות ותקרות הדירה שהוא הכרחי. אם כבר מדברים על צביעה של הבית אז בית קטן מומלץ לצבוע בצבעים בהירים כמה שיותר המונעים תחושה של חנק וצפיפות ובכלל, כדאי בכל דירה מכל גודל לא להעמיס בצבעים רבים מדי כדי לא לעייף את העין.

עיצוב של דירה שכורה מסתכם בהחלטות נבונות והשקעה בעיקר בדברים הפשוטים יותר כגון ריהוט, תאורה, וילונות, תמונות ואביזרי יופי, שטיחים וכד'.

לפני שניגשים לעיצוב הדירה, חשוב להחליט אילו רהיטים נחוצים לנו ועבורם יש לנו מקום ואיזה מהם מיותרים ויהפכו את הבית שלנו למחסן. דברים המוסיפים המון לעיצוב הבית הם אביזרים שונים שתורמים בעיקר לאווירה. שטיחים, תמונות, כריות , כיסויי מיטה, כלים ועציצים, הם כולם אביזרים שיתרמו ליופי ובתקציב נמוך יחסית.

גם התאורה וגופי התאורה יכולים לעשות את ההבדל. בנוסף לתאורה הכללית של הבית שכדאי שתהיה מצד אחד מספיקה ומצד שני נעימה ולא תעביר תחושה של חדר חקירות בשב"כ, יש גם מה שנקרא "תאורת אווירה", הבאה להדגיש מקום ספציפי בבית ולתת לו ייחודיות משלו.

שימוש בעמעם בסלון למשל, מנורה יפה ומעוצבת על שולחן העבודה או תאורה המופנית על תמונה ספציפית בפינה בבית, כל אלה יוסיפו המון לאווירה הכללית.

במטבח ובכלל בחדרי הבית כולו, החלפה של ידיות של דלתות וארוניות יכולה לשדרג את הדירה ולהעניק את התחושה של בית מושקע.

בחדר האמבטיה כדאי ללכת על וילון צבעוני ויפה, ולבחור שטיחון יפה ליציאה מהאמבטיה או המקלחת (צבע כהה מומלץ, שלא יראו מיד לכלוך המצטבר שם בקלות). ואם מצב האמבטיה עצמה רע, ניתן היום לעשות צביעה מיוחדת שתהפוך אותו ליותר אסתטי.

לסיכום כדאי לזכור – כדאי להשקיע בעיצוב בית שכור במסגרת תקציב ריאלי ולא להשתולל אבל גם לא לוותר על האסטטיקה הבסיסית ועל טעמכם האישי במסגרת האפשרויות. על כל שינוי רציני יותר דאגו לקבל אישור מבעלי הדירה לפני הביצוע כדי למנוע ויכוחים מיותרים.