טיפים לעיצוב דירה, עיצוב פנים והוס סטיילינג

עיצוב המטבח

בשנים האחרונות, עבר עולם עיצוב הפנים מהפיכה תפיסתית עצומה. דירות נראות היום לגמרי שונה ממה שראינו בדירות שעוצבו דור קודם.

אם לפני כעשור הדגש שבלט בדירות ובעולם עיצוב הבית היה על פרקטיות – ריבוי של ארונות וחללי איחסון, שהותירו את כל החפצים בדירה מסודרים ובהישג יד – הרי שהיום המעצבים מתמקדים דווקא בדקורטיביות – המראה החיצוני של כל פריט ופריט בחדר, ותרומתו לאסתטיקה הכוללת של חדר זה.

השינוי הזה בתפיסה, בדק בית לכל הערכים הישנים שלנו, גרר גם שינויים רבים בתפקידם של חדרים שונים בבית, ובעיקר – המטבח. מחדר קטן ששימש אותנו רק לאיחסון והכנת מזון, המטבח הפך לאיזור מפואר ורחב ידיים בדירה, שמהווה את מקום המפגש והאירוח המרכזי של כל דיירי הבית.

יותר ויותר אנשים משקיעים בעיצוב מטבחים כגון: פרזול המטבח ובוחרים מטבחים גדולים ומרווחים, אשר מתלכדים עם חדר האוכל והסלון, ומקרינים יופי ויוקרה על כל הבית.

אם גם אתם מתעניינים בחידוש מטבחים וחושקים במטבח יוקרתי, אבל אין לכם את הכסף או הזמן להתחיל להשקיע בשיפוצים עכשיו, זו לא סיבה לוותר על החלום. ערכו עם עצמכם בדק בית והחליטו עד כמה חשוב לכם שהדירה בכלל והמטבח בפרט יראו משודרגים. לא לחינם נאמר המשפט "אלוהים נמצא בפרטים הקטנים" – איבזור נכון של המטבח שלכם, יגרום לו להיראות מפואר ונוצץ לא פחות מהמטבחים בקטלוגים. רוצים לדעת איך עושים את זה? הכל בהמשך הכתבה!

טיפים לחידוש מראה המטבח

  • תאורה – אתם תופתעו לגלות כמה גדולה ההשפעה של תאורה נכונה על המראה של חלל כלשהו בבית. שימוש נכון בתאורה יכול ליצור כל סוג של אווירה: מסתורית, יוקרתית, "קולית", מרגיעה – הכל בהתאם לצרכי החדר המדובר. עבור המטבח וחדר האוכל, רצוי לבחור במספר סוגים של תאורה – מנורות בהירות ונעימות עבור משטחי העבודה, ומנורות עמומות לאווירה יותר רומנטית עבור איזור האכילה.
  • צבע – קנייה והתקנה של ארונות מטבח חדשים יכולה להגיע לכמה עשרות אלפי שקלים. צביעתם, לעומת זאת, יכולה להסתכם בכמה מאות בלבד. קיים כיום מגוון עצום של צבעים לעץ, בכל הגוונים והמרקמים שרק תוכלו לחשוב עליהם. בדקו אילו סוגי עץ ישתלבו יפה עם רהיטים אחרים באיזור (שולחן האוכל, למשל) ויקרינו את המסר שאתם רוצים להעביר דרך המטבח שלכם – לובן כפרי ורומנטי, או אולי בורדו מסתורי ויוקרתי?
  • ברזים – עולם הברזים כיום הוא גדול ומגוון, ומציע ברזים בעיצובים מודרניים ועם טכנולוגיה חדשנית ונעימות לשימוש. ברז מבריק ומיוחד בכיור המטבח ימשוך אליו תשומת לב, ויעניק מראה מיוחד, יוקרתי והיי-טקי למטבח שלכם, שיבדיל אותו מכל האחרים.
  • פרחים – לעיתים קרובות אנו מקבלים משלוחי פרחים, ומתלבטים שעות היכן להציב את הזר. מעתה, תוכלו להפסיק להתלבט! הציבו על השיש אגרטל יפה שבו תוכלו להעמיד מעתה את כל הזרים מתוך משלוחי פרחים שאתם מקבלים. כך, בכל פעם שתעברו במטבח תתחילו לחייך, כי תזכרו כמה כיף היה לקבל משלוח פרחים זה או אחר. לחיוך יתלוו כמובן מראה הפרחים המרהיב וריחם הנהדר – בדיוק הדברים שאתם רוצים במטבח שלכם!

המאמר באדיבות זרי דפנה – משלוחי פרחים וזרי פרחים