מידע אודות ביטוח הדירה, ביטוח מבנה, מנעולים

עיצוב חדרי שינה

כיום אנשים משקיעים שעות על גבי שעות ואפילו ימים שלמים בתכנון ועיצוב הבית, ובפרט בזה של חדר השינה. אבל כדי לעצב חדר שינה בסגנון המועדף עליכם אין צורך לצבוע את הקירות מחדש או לקנות ארונות בגדים ענקיים, ולעיתים גם מספר תוספות קטנות יכולות לעשות הבדל עצום.

חדר שינה כפרי

בחדר שינה כפרי ניתן לשלב שידה קטנה או קומודה בצבע עץ טבעי. אם החדר קטן יחסית, קיימת האופציה להשתמש במיטה עם ארון מצעים בתחתיתה. כמו ברוב חדרי השינה, רצוי שלא למקם את המיטה ממש מול דלת הכניסה מכיוון שאז נפגעת תחושת הפרטיות (כך גם לפי הפאנג שואי).

את המראה הכפרי אפשר להשלים באמצעות וילונות כהים ולפתוח אותם לצדדים באופן חלקית בהתאם לכמות האור שרוצים שתיכנס לחדר (וילונות עבים וכהים מדי עשויים לשדר אווירה כבדה מדי).

סגנון מודרני

הסגנון המודרני נשען לרוב על צבעוניות ונוחות. לכן, ניתן לשלב בו כריות בצבעים שונים וחזקים כגון ירוק, אדום, חום בהיר וכך הלאה. המיטה אמורה להיות רחבה יחסית (140 לכל הפחות, ויש כאלו שמכוונים גם לכיוון ה-200), כך שיהיה ניתן להוסיף לה ראש מיטה מרופד. לצד המיטה רצוי להוסיף מנורות קריאה בעיצוב מודרני ובצבעים חזקים.

אם לא רוצים לסייד את הקירות מחדש ולפזר פחיות צבע ומברשות בכל החדר, אפשר להסתפק בטפטים בצבעים וסגנונות שונים. מדובר בפתרון נוח וזול שאפשר להדביק אותו במהירות בלי יותר מדי בלגן. עוד תוספת יפה היא תמונת קיר גדולה או כזו שמורכבת מאריחים.

עיצוב חדרי שינה לילדים

עיצוב חדרי שינה לילדים עשוי להיות מאתגר מכיוון שהילדים גדלים מהר, וכך גם ההעדפות שלהם משתנות. עיצוב נוקשה שקשה לבצע בו שינויים או שמבוסס על מותגים או נושאים ספציפיים (תמות) יכול להקשות על ביצוע שינויים בטווח הארוך. לכן את החדר עדיף לעטר באביזרים פשוטים אותם אפשר להחליף בקלות כמו למשל פופים צבעוניים ושטיחים תואמים. את המנורות ניתן לאבזר באהילים צבעוניים ויפים אותם קל יחסית להחליף כאשר האופנה משתנת או הילד גדל.

הילדים צריכים להיות שותפים מלאים בתהליך: הם אולי לא מכירים את כל מגוון העיצובים והאפשרויות שיש לחדרי ילדים, אך הם בהחלט יודעים מה הם אוהבים ומה לא.

עוד דבר חשוב הוא למצוא פתרונות אחסון נוחים. לא חייבים להשתמש בארונות אחסון כבדים, וכיום יש פתרונות נוספים, החל מארגזי אחסון שאפשר לשבת עליהם ועד למגירות שקופות עומדות מפלסטיק שלא תופסות מקום בחדר (יש גם נמוכות אותן אפשר למקם מתחת למיטה הממוצעת).

עוד טיפים

  1. אם הגודל של החדר קטן ועדיין רוצים למקם בו מיטה רחבה יחסית, ניתן לשלב שידות בגדלים שונים ולא חייבים בהכרח לשמור על סימטריה שאפיינה את חדרי השינה של פעם.
  2. גם אם חדר השינה מודרני ומאוד צבעוני, רצוי כי המצעים יהיו בצבעים בהירים יחסית מכיוון שיש להם השפעה מרגיעה והם יתרמו לשינה שקטה ונעימה יותר. אם אתם מאלו שאין להם זמן בבוקר ליותר מדי סידורים, אל תעמיסו על המיטה עם כריות גדלות או כיסויי מיטה והעדיפו לבחור מצעים שניתן לכסות איתם את כל המיטה.
  3. מתלה עם קולבים יכול להיות תוספת נהדרת ליד המיטה אם יש לכם מקום אליהם. במקרים בהם אין יותר מדי מקום ואתם מרגישים שנוצר לכם בחדר מסלול מכשולים (…), אפשר לתלות מדפים בחלק הפנימי של דלת הכניסה או על אחד הארונות. אם הם רחוקים מדי, גם כיסא מעוצב יכול להיות פתרון טוב.
  4. עציצים – בהחלט ניתן להכניס לחדר השינה עציצים ולמקם אותם על גבי שולחן מתאים או אדן החלון. העציצים מוסיפים צבע לחדר וגם משפרים את איכות האוויר בתוכו.
  5. תאורה – ניתן להשתמש בתאורה שקועה בקיר או ליצור גומחות באמצעות גבס. אם רוצים ליצור אווירה מיוחד, ניתן גם להשתמש בנורות לד חסכוניות ולמקם אותן במקום מוחבא מתחת או מאחורי הרהיטים