עיצוב מטבח מודרני

הביטוי "מטבח מודרני" עשוי להתל בנו: מצד אחד ברור שלא מדובר במטבח כפרי או מטבח ווינטג', משום שאלו מטבחים עם מאפיינים ייחודים ומובדלים משלהם. מצד שני, מהו בדיוק מודרני והאם הפרוש של מודרני לא משתנה עם הזמן?

התשובה היא כן ולא: אמנם מה שמודרני היום יהפוך למיושן מחר, אבל המטבח המודרני תמיד שואף לשבור את המוסכמות ולעשות שימוש בחידושים האחרונים על מנת להבטיח נוחות מרבית לבעליו. מלבד אבזור, הוא מתאפיין גם בחומרים מיוחדים וצבעים פחות כבדים. המטבח המודרני יכול להיות חלק מעיצוב של הבית בסגנון דומה, אבל גם לשמש תוספת לעיצוב ניטרלי יחסית.

המטבח המודרני של היום

המטבח המודרני של היום מכיל קווים ישירים ומסתיר כמה שניתן ידיות ופרזולים אחרים. הוא בדרך כלל יעשה שימוש בצבעים בהירים או בצבעים מנוגדים (למרות שישנם גם כאלו שהצבע השחור שולט בהם). בהתאם לכך, ברוב המטבחים המודרניים תמצאו פחות עץ ויותר מתכות כמו למשל אלומיניום ואפילו זכוכית. גם שיש מחוספס בצבעים כהים יכול לאפיין מטבחים כאלו.

כיצד מאבזרים מטבח מודרני?

המטבח המודרני האולטימטיבי נולד כבר לתוך המודרנה ויכלול ארונות מתכת בוהקים,  מקרר, מדיח כלים ואפילו קולט אדים תואם. עוד מאפיין בולט של המטבח המודרני הוא האי במרכז שלרוב מהווה חלק בלתי נפרד ממנו. לצד האי ממקמים כיסאות בר גבוהים. מלמעלה ימוקמו מנורות תלויות או מנורה אחת ארוכה.

השראות ודוגמאות למטבח מודרני תוכלו למצוא באתר דן דיזיין סנטר.

פתרונות זולים למטבחים גדולים

אם אתם רוצים לשמור על מראה של מטבח מודרני בלי להוציא עליו את כל התקציב שמיועד לעיצוב הבית, הנה כמה טיפים שיכולים לעזור לכם לחסוך:

כיור – לצד כיורים מקוורץ או גרניט, כיום ניתן להשתמש גם בנירוסטה. לניורסטה מראשה תעשייתי והיא מזכירה מטבחים גדולים, אך במטבחים מודרניים זה יכול להוות דווקא יתרון.

פינוקים – יש היום לא מעט חידושים בתחום האבזור : החל ממגרות נשלפות ועד מגירות עם סגירה שקטה, כיורים עמוקים המחוברים גם עם מתקן הייבוש וכך הלאה. למרות זאת, לא בטוח שתצטרכו את כל הפינוקים הללו בהתאם לתדירות בה תבשלו או המרחק של המטבח משאר חדרי הבית.

מכשירי חשמל – גם אם יש לכם הרבה מקום על השיש ואתם רוצים את כל מכשירי החשמל הכי חדשים שיש, שאלו את עצמכם אם אתם באמת צריכים את כל הפונקציות או שאתם יכולים לקנות מכשירים עם כמה פעולות. לדוגמה, יש מערבלי מזון עם חלקים מתחלפים שיכולים להפוך גם למסחטה חשמלית. לכן, כל עוד אתם לא סוחטים מיץ תפוזים שלוש פעמים ביום, אין לכם באמת צורך לקנות מסחטה נפרדת ויקרה, גם אם היא יש לה שיק מדהים.

חיפוי – חיפוי משיש הוא ללא ספק החיפוי היפה והפרקטי ביותר, עד מחירו גבוה עד פי חמישה מכל חיפוי אחר. הבא בתור הוא חיפוש מאבן, אך גם הוא יקר למדי ובין האבנים יכולים להצטבר לחות ולכלוך, לכן, לעיתים קרובות משלבים גם חומר איטום או חיפויים אחרים.

אם כך, נשארנו עם גרניט פורצלן או אפילו חרסינה. שניהם זולים ונפוצים יחסית, אך עדיין מתאימים לעיצוב מטבחים מודרני. ישנה גם אפשרות לחפות בצבע פשוט אחיד, ואז המחיר עצמו הוא לרוב כמה מאות שקלים בלבד למטבח.