טיפים לעיצוב דירה, עיצוב פנים והוס סטיילינג

התקנת פרקט

הדבקת פרקט על הרצפות הקיימות בבית יכולה בקלות לשדרג את מראה הדירה. הפרקטים מקנים מראה מרשים ויוקרתי ומוסיפים אווירה של רוך וחמימות. החלטתם ללכת על פרקטים? קראו פה מה היתרונות והחסרונות של פרקט עץ לעומת פרקט סינטטי? מהו פרקט למינציה? ומה לעשות לפני שמזמינים פרקט.

פרקטים הם לוחות או קורות עץ, או חומר סינטטי דמוי עץ, המעוצבים במיוחד לשימוש כריצוף במבנים שונים כגון בתים פרטיים, משרדים, בתי עסק וכדומה. ניתן למצוא פרקטים במגגון עיצובים וצבעים, פרקטים מעץ ופרקטים סינטטיים. כדאי לזכור שפרקט בדרך כלל מתקינים לתקופה ארוכה ולכן כדאי לבחור בפרקט איכותי שלא דורש תחזוקה רבה.

פרקטים מעץ טבעי

פרקטים מעץ טבעי הם מגוונים ורבים. ישנם פרקטים מעץ אלון, מייפל, דובדבן, אקליפטוס, טיק ועוד מבחר רב של עצים אשר מספקים לפרקט את הגוון ואת המבנה הטקסטורלי שלו. רוב הפרקטים עשויים משכבות של עץ, אולם ישנם גם פרקטים העשויים מיחידת עץ אחת.

פרקטים סינטטים (למינציה)

כיום ניתן למצוא פרקטים סינטטיים המיוצרים בטכנולוגיות מתקדמות ובאיכות גבוהה אשר בהחלט יכולים להתחרות עם פרקטים מעץ טבעי. פרקטים סינטטיים מאפשרים גמישות רבה בעיבוד החומר והם ניתנים לחריטה ולצביעה בתנור. היתרון העיקרי שלהם על פני פרקטים מעץ שהם נוחים יותר לתחזוקה, הם לא זקוקים לטיפול מיוחד וניתן לנקותם עם חומרי ניקוי רגילים.


ישנם אף פרקטי למינציה אשר עשויים ברובם המוחלט מעץ טבעי שנגרס ועבר תהליך עיבוד ללוחות חזקים ברמת דחיסות גבוהה.

פרקטים בעיצוב הדירה

אם החלטתם לחפות את הרצפה בדירתכם בפרקטים כדאי לשים לב לפרטים הבאים:

  • סוג הפרקט – התייעצו עם בעל מקצוע ו/או עם האדריכל איזה סוג פרקט מתאים לבית מבחינה טכנית – מה ישתלב טוב ביותר עם הריצוף הקיים ועם חומרים נוספים בבית.
  • עיצוב – בחרו בפרקט בעיצוב ובצבע המתאים לעיצוב הבית.
  • הכנה – בררו אילו עבודות הכנה יש לעשות לפני התקנת הפרקט – האם יש רטיבות שיש לטפל בה? האם הרצפה ישרה? האם יש צורך בפירוק דלתות וארונות לפני ההתקנה וכו'.
  • וכמובן – בחרו בחברת פרקטים אמינה ומקצועית. התקנת הפרקט לא פחות חשובה מהפרקט עצמו וחשוב שתבוצע על ידי בעלי מקצוע מנוסים בתחום.