טיפים לעיצוב דירה, עיצוב פנים והוס סטיילינג

קרמיקה לבית

קרמיקה היא אחד מחומרי הבנייה העתיקים ביותר בעולם, אולם היא הפכה ללהיט היסטרי בשנות השמונים ונותרה אופנתית ופופולרית עד היום. מרצפות הקרמיקה עשויים מחרסית שעוברת תהליכי עיבוד, שריפה בתנור, זיגוג וליטוש, והן משמשות לריצוץ ולחיפוי קירות.

ריצוף הבית הוא חלק חשוב ומרכזי בעיצוב הדירה משום שהוא משפיע רבות על מראה וסגנון הבית וכן יש לו השפעה גדולה על תקציב הבנייה או השיפוץ. מהם יתרונות הקרמיקה? מהם חסרונותיה? וכיצד ניתן לבחור בקרמיקה המתאימה לכם מתוך כל ההיצע הגדול בשוק?

קרמיקה – יתרונות הריצוף באריחי קרמיקה

  • קרמיקה ניתן להדביק על בטון באופן ישיר, ללא שימוש בחול או חצץ למילוי. זהו ריצוף בשיטה מתקדמת המתאפשר הודות לרמת ספיגות המים הנמוכה של הקרמיקה. תכונה זו מהווה יתרון משמעותי בעת שיפוץ הדירה – היום כבר לא צריך להוציא את המרצפות הישנות, לנקות את השטח, לפזר חול ולפלס. פשוט מדביקים על הרצפה הקיימת את המרצפות החדשות והנה לכם ריצוף חדש ובוהק בחצי מהזמן והעלות.
  • רמת הספיגות הנמוכה ביותר של הקרמיקה מעניקה לה יתרון משמעותי נוסף – עמידות גבוהה בפני רטיבות. בגלל שהקרמיקה אינה סופגת מים אין בעיה לשטוף אותה והיא לא מצריכה שום תחזוקה מיוחדת. תכונה זו הופכת את הקרמיקה לפופולרית ביותר גם בחיפוי קירות בחדרי רחצה ובעיצוב המטבח.
  • קרמיקה עשוייה כאמור מחרסית העוברת קלייה בטמפרטורה של מעל 1000 מעלות, היא חזקה ביותר ואיננה נשרטת בקלות. ניתן להשיג קרמיקה במגוון גדלים, צורות, צבעים ומרקמים, כך שתוכלו להזמין את האריחים בדיוק לפי רצונותיכם ותשוקותיכם.

קרמיקה – חסרונות הריצוף באריחי קרמיקה

  • ריצוף בקרמיקה חייב להיעשות על משטח ישר ומלא, אחרת המרצפות ישברו תוך זמן קצר מאוד.
  • משטחים המרוצפים קרמיקה עלולים להיות חלקים מאוד, במיוחד אם הם מעט לחים, וליצור סכנת החלקה.

טווח המחירים של אריחי קרמיקה הוא גדול מאוד והמחירים נעים בהתאם לאיכות הקרמיקה, רמת העיצוב ומדינת הייצור. לכן, לפני שניגשים למשימה המהנה של בחירת המרצפות לבית והאריחים לאמבטיה ולמטבח, חשוב לבדוק היטב מה בדיוק מתאים לכם ומה תקציבכם.