עיצוב חדר אמבטיה

חדרי אמבטיה נראים היום במקרים רבים כמו חדרי ספא מעוצבים גם בבתים פרטיים. כדי להגיע למראה כזה כל מה שחשוב הוא לבחור נכון את האבזור והכלים הסניטריים

תרבות הפנאי מאפשרת לנו  להקדיש מחשבה ומאמץ גם בעיצוב הבית שלנו, כדי שלא ייראה סטנדרטי ויגרום לנו לבלות בו כמו בחופשה. כדי להגיע למראה של ספא או מלון בוטיק מושקע לא צריך הרבה כסף, אלא צריך לבחור בטוב טעם אביזרים ולעצב מבלי להתפשר על האיכות ועל המראה הנכון.

מה חשוב לקחת בחשבון בחדר אמבטיה מעוצב?

ברוב המקרים חדרי האמבטיה לא יהיו גדולים. זה מחייב תכנון מדוקדק של המיקום הפנוי שלכם כדי שתוכלו לנוע בחופשיות אבל גם לבחור את גודל ומיקום הכלים הסניטריים הנחוצים נכון. זה נכון לחדרים קטנים כמו גם גדולים, ובכל מקרה עומדים לרשות הצרכנים לא מעט פתרונות שמבטיחים חיסכון במקום כדי שתוכלו ליהנות מהם.

העיצוב של כלים סניטריים רבים כיום הוא בדרך כלל מתוחכם, ומנסה לשלב את הפונקציונליות שלהם עם דרישות המקום והמראה המעוצב. בין פתרונות אלה אפשר למצוא מקלחונים בתצורות שונות במקום אגני אמבט, או אמבטיות קטנות יותר אבל לא פחות מעניינות.

כיורים, למשל, הם אחד הכלים הסניטריים החיוניים שמצאו לו פתרון מיקום נפלא כשהניחו אותו מעל שידת עץ שגם מאחסנת מגבות ותכשירי טואלטיקה, ובכך חסכו מקום של כיור לצד ארון אמבטיה. כמו כן, אפשר לתלות לא מעט מדפים ומתלים כדי לחסוך מקום על הרצפה. בכלל, מה שאפשר להרים מהרצפה יעניק לחדר אמבטיה מראה הרבה יורת מרווח ואשליה של חדר גדול.

מה עושים עם האסלה?

אחד מהכלים הסניטריים שאי אפשר לוותר עליהם הוא כמובן האסלה. האסלה שינתה צורה במרוצת השנים ואנחנו יכולים למצוא אותה היום בשלוש תצורות עיקריות: אסלה עם רגל, אסלת מונובלוק ואסלה תלויה.

אסלת מונובלוק היא אסלה שעשויה מקשה אחת ומי שקונה אותה לוקח בחשבון שלא יהיו תקלות, אחרת צריך להחליף את כולה. אסלה עם רגל מקובלת ונפוצה יותר והיתרון העצום שלה הוא שהיא עובדת מצוין במחיר טוב ולכן מתאימה למי שרוצה להשקיע בה פחות תקציב. החיסרון שלה הוא בעיקר גזילת מקום רב בחדר האמבטיה או בשירותים, והעובדה שהיא מוסיפה טרחה למי שצריך לנקות. היא גם חוסמת את האפשרות לנקות את כל השטח משום שיש לנקות סביב הרגל. במובן הזה חובה לשמור על היגיינה מוחלטת משום שבחריצים של חיבור הרגל לרצפה מצטברים לכלוך ובקטריות רבות. ספק אם כל מי שיש לו אסלה כזאת אכן מקפיד על כך.

אסלה תלויה, מראה של ספא

האסלה היחידה שמעניקה  לחדר האמבטיה שלכם מראה של ספא או מלון בוטיק מוקפד ויוקרתי היא אסלה תלויה. אסלה זו מתוחכמת ויקרה יותר, אמנם, אבל המראה שלה מרהיב ונקי. היא תלויה מעל הרצפה ללא רגל, כאשר מכל ההדחה שלה מותקן בתוך הקיר. המחיר שלה יקר יותר ובגלל המבנה שלה היא דורשת התקנה של איש מקצוע מיומן בלבד. כמו כן, יש לבחור באסלה תלויה בעלת מבנה פנימי נכון כדי להבטיח הדחה מלאה.

היתרונות הבולטים של אסלה תלויה ברורים. היא מאפשרת שמירה על הניקיון וההיגיינה של רצפת חדר השירותים והאמבטיה, והיא לא צוברת לכלוך ובקטריות ועובש משום שפשוט אין לה חיבורים מיותרים מלבד החיבור לקיר. אסלה תלויה משאירה לכם הרבה מקום משום שהרצפה פנויה ואפשר לזוז מסביב יותר בקלות. כשמכל ההדחה מוסתר בקיר בצורה אלגנטית המראה הרבה יותר נקי ומינימליסטי ויש פחות גודש בעיניים.

פורסם בקטגוריה עיצוב הבית. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.