עיצוב חכם לחדר האמבטיה

רכשתם דירה חדשה? מזל טוב! כפי שאתם בטח יודעים, לצד החוויה הכרוכה בביצוע העסקה (ככל הנראה העסקה המשמעותית ביותר שתעשו במהלך חייכם), רכישת דירה כרוכה גם בהמון סידורים וקבלת החלטות ביחס לעיצוב הדירה – ריהוט, עיצוב פנים וחוץ, מיזוג, תאורה, מערכת חשמל, ועוד. כל אותם הנושאים דורשים לא מעט התעסקות, מה שעלול להפוך את התהליך למייגע, במיוחד עבור מי שזו הדירה הראשונה שלו.

אחד מהנושאים בו רבים מתחבטים לא מעט, הוא אופן העיצוב של חדר האמבטיה. אף שמדובר לרוב בחדר קטן בהשוואה לסך החלל של הדירה כולה, חדר האמבטיה הוא אחד מהחדרים המשמעותיים ביותר בבית, כאשר המטרה היא בראש ובראשונה להגיע לאיזון הנכון בין שימושיות מצד אחד, ונוחות מצד שני.

על מנת להקל עליכם, להלן מספר דגשים לעיצוב חכם לחדר האמבטיה, שיתאימו לכל דירה ולכל כיס:

  • בטיחות – זוהי כמובן הסוגיה החשובה ביותר, שכן מדובר בחדר מרכזי בבית, בו אתם ויתר בני הבית תעשו שימוש יום יומי לאורך שנים ארוכות. בעיצוב חדר האמבטיה, חשוב מאוד לשים דגש בראש ובראשונה על עקרונות בטיחות בסיסיים. כך לדוגמא, מומלץ להימנע מיצירת חללים ומעברים צרים לאורך החדר, מה שעלול להוביל לנפילות ולפגיעות פיזיות. כמו כן, מומלץ לבחור בריצוף מיוחד מחומר המונע החלקות, וכן להימנע מהתקנת שקעי חשמל בקרבה ובגובה של ברזי האמבטיה, מה שעלול להוביל לתאונות ואף לסכנת חיים ממשית.
  • ריהוט – בדומה לכל חדר אמבטיה, ארונות אמבטיה לשם אכסון כלי הרחצה הם כמובן מצרך בסיסי ונדרש. יחד עם זאת, בטרם רכישת סט ריהוט מלא לאמבטיה, על פי טעמכם, חשוב מאוד לבצע מדידה מדויקת של המידות בחדר האמבטיה, לאורך, לרוחב ולגובה, במטרה להבטיח שהריהוט אכן יתאים בצורה מושלמת לחדר האמבטיה. אין דבר יותר מתסכל מלגלות, לאחר שהזמנתם את הריהוט, כי המידות אינן מתאימות למבנה החדר, מה שעלול להוביל לבזבוז עשרות אלפי שקלים לחינם. ארונות אמבטיה תלויים הם פיתרון מעולה לאחסון שלא מכביד על החדר, משמש כדקורציה ומכיל את כל מה שאתם צריכים בחדר האמבטיה.
  • אוורור – חדר האמבטיה הוא מדגרה לחום וללחות, שעלולים עם הזמן ליצור מפגע בריאותי לא קטן בדמות כתמי עובש במקומות נסתרים. במסגרת העיצוב של חדר האמבטיה, חשוב מאוד להקפיד על זרימת אוויר מתמשכת לחדר האמבטיה, באמצעות התקנת חלונות במקומות אסטרטגיים לשם סילוק הלחות והרטיבות.
  • תאורה – גם אם בחרתם להסתמך בעיקר על תאורה מלאכותית בחדר האמבטיה, מומלץ בחום להותיר פתח לחדירת תאורה חיצונית לחדר האמבטיה. מעבר לחיסכון בעלויות החשמל, תאורה טבעית מעניקה גוון נעים יותר לחדר האמבטיה, ויש לה השפעות בריאותיות לא מבוטלות לאורך זמן.

אלו כמובן רק חלק מהדגשים שכדאי לתת עליהם את הדעת במסגרת עיצוב חכם לחדר האמבטיה. זכרו – חדר האמבטיה נועד לשמש אתכם באופן יומיומי, ולכן אין שום מקום לפשרה על השימושיות או על הנוחות לאורך זמן.

פורסם בקטגוריה עיצוב הבית. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.