טיפים ועצות לרכישת דירה וקניית בית

רכישת דירה

הגעתם ליום המיוחל בו אתם יכולים להגשים את החלום הישראלי האולטימטיבי – לרכוש דירה משלכם. יש לכם סכום ראשוני להשקעה, אחרי שנים של עבודה קשה, ונמאס לכם מהשכירות והנדידה בכל כמה שנים לדירה אחרת, אז הגיע הזמן לעשות את הצעד החשוב.

מהם השיקולים המרכזיים בקניית דירה?

מיקום

כולם מדברים, ולא במקרה, קודם כל על נושא המיקום. אמנם מיקום שווה כסף שלא תמיד יש, אבל במסגרת התקציב העומד לרשותכם – בחרו מיקום אטרקטיבי ונוח. מה זה אומר? לא רק דירה עם כיווני אוויר טובים, שקטה ומרווחת מספיק, אלא הממוקמת בסביבה בה יש מענה לצרכים השונים שלכם כגון גנים ובתי ספר טובים, גנים ציבוריים, שירותים קהילתיים טובים וכד'.

מחיר

המחיר, איך לא, הוא תמיד נושא קריטי ורגיש. ערכו סקר שוק נרחב ואל תמהרו לקפוץ על מה שנראה לכם ממבט ראשון כ"דיל" מצוין – כי תמיד יש טוב יותר, אם תתאזרו בסבלנות. על הדרך, בדקו גם את האפשרויות העתידיות להשבחת הנכס. תמיד חשוב לחשוב צעד אחד קדימה..

מוניטין

אם אתם קונים דירה בפרויקט חדש מקבלן, בדקו היטב את המוניטין שלו, את טיב הבנייה והשם שיש לו בשוק. דברו עם שכנים בבניינים סמוכים או בפרויקטים של אותו קבלן באזור בו אתם מעוניינים לרכוש דירה ובאזורים נוספים, ובקיצור, תתעניינו ואל תשאירו דבר ליד המקרה.

בדקו את המפרט הטכני המפרט כל דבר הקשור בבנייה של הפרויקט החדש – איזה סוג בלוקים משתמשים, איזה טיח, באיזו קרמיקה, אינסטלציה, חשמל ועוד – בקיצור, בקשו לראות בכתב את כל מה שהדירה תכלול עד הפרט האחרון!

ייעוץ משפטי

אל תחסכו בעורך דין טוב. עו"ד המייצג רוכש תפקידו לדאוג לאינטרסים שלכם, לנהל את המשא ומתן מול המוכר או הקבלן וכמובן הבטחת רישום הדירה על שמכם אחרי הרכישה.

רובנו זקוקים למשכנתא לצורך רכישת דירה. גם כאן מומלץ לערוך סקר שוק ולא ללכת על ההצעה הראשונה שנותנים לכם. ההיצע היום הוא רחב ומגוון ובהחלט אפשר להשיג תנאי החזר טובים ונוחים.

קראו עוד: טיפים לרכישת דירה– כך תקנו דירה חדשה ללא חשש!