טיפים ועצות לרכישת דירה וקניית בית

בדיקת דירה-בדק בית

קניתם דירה חדשה או דירה יד שנייה? אל תוותרו על ביצוע בדק בית.

בדק בית נעשה על-ידי מהנדס מוסמך ומטרתו לאתר ליקויי בנייה. בעת רכישת דירה מקבלן, החוק קובע מפורשות את תקופת האחריות לכל מרכיבי הדירה. אך לעיתים, עין בלתי מקצועית תתקשה לזהות ליקויי בנייה ועל-כן רבים מאיתנו פשוט מפסידים את ההגנה שהחוק מעניק לנו.

מהנדס מקצועי, בעל המכשור המתאים, המכיר את התקנים ויש לו את הידע המקצועי הדרוש על מנת לקבוע מה גורם לליקויי הבנייה וכיצד לתקנם, יאתר את כל הפגמים בדירתכם אשר יש לדרוש מהקבלן שיתקנם.

בדק בית – מהם ליקויי הבנייה הנפוצים?

  • רטיבות ונזילות – אין דבר מעצבן יותר מאשר להיכנס לדירה חדשה, שקניתם במיטב כספכם, וכבר בגשם הראשון לגלות שהגג דולף. אכן, רטיבות ונזילות הן מהבעיות הנפוצות ביותר, הן בדירות ישנות והן בדירות חדשות. בדק בית על-ידי מהנדס מוסמך יאתר ויזהה את מקור הרטיבות וימליץ על פיתרון מספק הכולל את שיטת האיטום המתאימה וחומרי האיטום המומלצים.
  • סדקים – סדקים במבנים אף הם מליקויי הבנייה השכיחים ביותר. סדקים נוצרים במהלך בניית הדירה ולאחריה והם נוצרים ממספר סיבות. לעיתים הסדק מהווה ליקוי אסתטי בלבד, אך לעיתים סדקים בקירות יכולים להעיד על ליקויי בנייה חמורים בשלד המבנה. בדק בית מקצועי יאבחן את סוג הסדק וימליץ על הטיפול המתאים, על מנת שהסדק לא יופיע שוב כעבור זמן קצר.
  • ליקויים בריצוף – ליקויי בנייה בריצוף כוללים שקיעת אריחי ריצוף, סדקים או שברים באריחים, כתמים על האריחים, הפרשי מפלסים ושיפועים חריגים בין אריחים, ריצוף ללא מרווחים מתאימים וללא מילוי בין אריחים ואריחי ריצוף שמתנתקים ממקומם. בדק בית על-ידי מהנדס שמכיר היטב את התקנים ידע להצביע על ליקויים שלא נראים לעין כעת, אך יהפכו למטרד במשך הזמן אם לא יטופלו.
  • ליקויים באלומיניום – בדק בית יבדוק את יציבות החלונות והדלתות, איטום החלונות והדלתות מפני חדירת מים ורוח, פילוס החלונות, תריסים חורקים, התקנת פרופילים ושריטות בפרופילים.
  • קרינה וגז ראדון – בדק בית על-ידי האנשים המוכשרים לכך יוודא כי רמת הקרינה בדירה עומדת בסטנדרטים הקבועים בחוק. כמו כן, בדירות קרקע, במקלטים ובמרתפים כדאי מאוד לבדוק גם נוכחות של גז ראדון.