העתיד כבר כאן – מהפכת הבניה הקלה

המציאות הישראלית של שנת 2015 היא שזוגות צעירים רבים, בעיקר כאלו עם ילדים, מוצאים עצמם במבוי סתום בכל אשר קשור לרכישת דירה. זוגות רבים מוצאים עצמם מתוסכלים נוכח העובדה כי הם מוציאים סכום לא מבוטל של כסף על שכר דירה בעוד הם היו יכולים להשקיע אותו בדירה חדשה. מחירי הדירות רק הולכים וגדלים ואנחנו נשארים במקום. לשמחתנו, ישנו מענה אשר נמצא כמענה הולם להמון זוגות שבזכותו יותר ויותר זוגות מסיימים את חוזי השכירות שלהם וקונים בית חדש בשיטת הבניה הקלה. לשיטה הזו יתרונות רבים החל מהעלויות, דרך הבניה הקצרה וכלה בתכנון האישי שלנו לבית החלומות שלנו.

דיור בר השגה – עכשיו יותר מתמיד

נדמה שהיתרון הבולט ביותר והמכריע ביותר בעת שזוגות רבים בוחרים בבניה הקלה הוא העובדה כי מדובר בדיור בר השגה. מחירי הדירות מרקיעים שחקים ונדמה שמשנה לשנה חלום הדירה הולך ומתרחק מאיתנו, אך כאשר מדובר בבתים בפורמט של בתים מוכנים, נדמה שאנחנו ממש במרחק נגיעה מהחלום שלנו. הבניה בשיטת הבניה הקלה אורכת כמספר חודשים בודדים, כך שעלות האחזקה והתפעול זולה משמעותית ביחס לבניה הקונבנציונאלית. יתרה מכך, החומרים מהם עשויים בתים מוכנים הינם חומרים זולים יותר, כך שבסופו של יום מחירה של הדירה נמוך משמעותית ומאפשר לזוגות צעירים רבים לעשות את הצעד ולרכוש להם דירה חדשה.

קונים ומחכים שנים? כבר לא

ההורים שלנו יוכלו להעיד כי בעת שהם קנו את בתיהם הם שילמו ממיטב כספם על ביתם החדש לקבלן וקיבלו את המפתח רק כעבור כמה שנים בתום בניית הפרוייקט. בשלבים כאלו כאשר קונים את הדירה וממתינים לה זוגות רבים נאלצים לעבור לגור אצל הוריהם עד אשר הבית יהיה מוכן ובזמן הזה הם מנסים להצטמצם כלכלית ולחסוך כמה שיותר כסף למען עתידם. כאשר מדובר בבניה הקלה מדובר בבניה של כמה חודשים ספורים בלבד. מדובר על הליך המתואר כמעט כפלא, שבו מתכננים את הבית, מכינים אותו במפעל בפס יצור ולבסוף מובילים אותו לשטח המיועד. חשבתם שתחכו שנה ויותר עד לדירה החדשה שלכם? כבר לא.

מתכננים על פי הצרכים האישיים שלכם

מי מאיתנו שחיפש דירה בחייו מודע לכך שהוא מגיע למבנה קיים וצריך להתאים עצמו לדירה הקיימת ולכן המון עסקאות נופלות על תכנון וצורת המבנה שכן לא תמיד היא מתאימה לצרכינו. היתרון העצום שבבניה הקלה מאפשר לכם לתכנן באמצעות אדריכלים ומהנדסים את הדירה שלכם מא' ועד ת'. היכן כל חדר ימוקם, מספר חדרי השינה ומהקלחת, מיקום הסלון, גודל המטבח וכדומה. ניתן לחשוב כאילו ומדובר בפלא עתידני אך לשמחתנו הבניה הקלה כבר כאן ומנגישה לנו את האפשרות להנדס את בית החלומות שלנו על פי הצרכים האישיים שלנו בלבד ולא על פי החלטתו של קבלן זה או אחר.