טיפים ועצות לרכישת דירה וקניית בית

דירות ביבנה

בעקבות העלייה הדרמטית במחירי הדיור במרכז הארץ, והעלייה הגוברת בביקוש לדירות בכל ערי המרכז, ערים פריפריאליות, שעד לאחרונה לא זכו להתעניינות רבה, הפכו לאזורים מבוקשים מאוד, הן בקרב קונים פוטנציאליים והן בקרב קבלנים וחברות בנייה.

בין היישובים באזורים אלו נמצאים לוד, רחובות, באר יעקב, נס ציונה, אשקלון, אשדוד, חדרה ועוד ישובים רבים, הממוקמים פחות משעה מתל אביב (בלי פקקים…) ומציעים דירות לקנייה במחירים שפויים.

עם זאת, כדאי לעלות על הרכבת ראשונים. העלייה בביקוש לדירות בערים אלו גורמת מן הסתם לעליית מחירים, ובמקביל לעלייה המטאורית במכירת הדירות החדשות, ישנם גם דיווחים על עליית מחירי מגרשים ומחירי הדירות באחוזים רבים מאוד.

יבנה על המפה

אחת מהערים שזוכות לעדנה, לתנופת בנייה ולהגירה חיובית של משפחות צעירות היא יבנה. יבנה ממוקמת במרכז שפלת החוף, בסך הכל עשרים וחמישה ק"מ דרומית לתל אביב. קרבתה היחסית לתל אביב הוא לא יתרונה הגאוגרפי היחיד, שכן, יבנה קרובה לחוף הים וכן לאזורי תעשייה ומרכזי עסקים רבים. ביבנה מתגוררים כשלושים וחמישה אלף תושבים והערכות הן שעקב הביקוש והשגשוג הנדל"ני שהעיר חווה, מספר התושבים בה יוכפל בחמש עשרה השנים הקרובות.

מגמות קפיצה במחירי הדירות ביבנה

עובדות אלו גורמות לעלייה במחירי הדירות ביבנה. אך גם בתוך יבנה ניתן למצוא טווח מחירים גדול בין הדירות השונות. אז מה משפיע על מחירה של דירה חדשה? כפי שיענה לכם כל מתווך דירות, התשובה היא מיקום, מיקום, מיקום.

מיקומה של יבנה, כאמור, נותן לה יתרון מהותי ומשפיע רבות על שגשוגה הנדל"ני והפיכתה לכה מבוקשת בתקופה האחרונה.

מחיר הדירה מושפע גם ממיקומה ברמת המיקרו. כלומר, היכן בעיר הדירה ממוקמת. דירה שממוקמת באיזור מרכזי יותר בעיר, הקרובה למרכי קניות ומוסדות חינוך, או ממוקמת בשכונה יוקרתית תעלה יותר מדירה הממוקמת באזורים מרוחקים ופחות מרכזיים בעיר.

פרויקטים חדשים ביבנה

אי אפשר לכתוב על שוק הנדל"ן ביבנה מבלי להזכיר את שכונת הדגל החדשה, יבנה הירוקה. עם פארק המים הגדול של העיר שנמצא בקרבת מקום, עיצובים אדריכליים מעניינים של הבניינים ותשתיות ירוקות  השכונה מצליחה ליצור עניין רב בקרב משקיעים ,משפרי הדיור וזוגות צעירים. קבלנים ויזמים רבים עומלים על הקמתה של מי שאמורה לשים את יבנה על מפת הערים המבוקשות בישראל. מחירי הנדלן בשכונה עדיין נחשבים לזולים וימים יגידו אם מדובר בבשורה המבשרת את בואו של האביב והשכונה החדשה תסחוף את כל העיר לתנופת חידוש ובנייה או שתשאר שכונה אוטונומית ומבודלת מהעיר בעלת התדמית המנומנמת.

חשוב לזכור כי מה שקבוע הוא שהכל משתנה. גם מחירי הנדל"ן משתנים באופן תדיר וכן איזורים שסובלים מחוסר ביקוש יכולים פתאום להפוך ללהיט הבא של שוק הנדל"ן, בדיוק כפי שקרה ליבנה שהפכה מעיר משעממת ועלומה אי שם בשפלה לממתק נדל"ני מבוקש ומשגשג.