מעט דירות יוקרה למכירה בתל אביב והרבה סיבות שיכולות להכשיל את העסקה

שוק דירות היוקרה למכירה בתל אביב נמצא בתנופה, אולם במקביל הביקוש לדירות יוקרה בעיר הולך וגובר ונראה שהשוק לא מצליח להדביק את הקצב. אנחנו מקווים מאוד שבשנים הבאות נראה התקדמות ומאמינים שבעתיד הקרוב יהיה מתאם בין הביקוש להיצע, אבל עד אז אנחנו צריכים להתמודד עם לא מעט בעיות בעת החיפוש אחר דירות יוקרה בתל אביב.

עסקאות נדל"ן קמות ונופלות בכל יום, אך כאשר יש מחסור בשוק חשוב לבצע את העסקה נכון, לבדוק היטב את כל הדברים מראש ולשמור על תקשורת פתוחה בין הצדדים. כי אם אלו לא יהיו דינה של העסקה להיכשל, ואין לדעת מתי נפגוש שוב בדירת החלומות שלנו.

כדי שעסקת נדל"ן תצא מן הכוח אל הפועל יש צורך ביותר מהסכמה עקרונית בין המוכר לקונה. לחיצת יד, אפוא, אינה מספיקה. יש לא מעט מהמורות ובעיות שיכולות להכשיל את העסקה. נעמוד על כמה מהן, כאשר אנחנו מקווים שלאחר שתקראו את ההמלצות שלנו, תוכלו להימנע מטעויות ולהגדיל את הסיכוי שהעסקה תצא אל הפועל.

הפרטים שחייבים לבדוק לפני שקונים דירת יוקרה:

קניית דירת יוקרה בתל אביב אינה דומה לרכישת דירה רגילה. אי אפשר להחליט באם העסקה מתאימה לנו רק על פי המחיר של דירת היוקרה והתשלום החודשי לוועד הבית. דירות יוקרה הן מאובזרות יותר, כוללות הרבה יותר שירותים וחייבים לשאול מה הם השירותים הנוספים וכמה הם עולים. לא כדאי להגיע לחתימת העסקה מבלי שאתם מודעים לכלל ההוצאות החודשיות.

הערות אזהרה על נכסים יכולות אף הן להוות מכשול לסגירת עסקת נדל"ן בתל אביב, באר שבע או בקריית שמונה. מצב שבו רשומה לנכס הערת אזהרה יכולה להתרחש עקב תוספות בניה לא חוקיות או לא מאושרות, למשל. ייתכן מאוד ובעל דירת היוקרה לא יודע על הערות אזהרה שקיימות על הנכס, אבל זה התפקיד שלנו לבדוק ברשויות באיזה מצב הנכס מבחינה חוקית.

עוד מצב שיכול לסכן רכישת דירת היוקרה בתל אביב הוא מצב של כמה בעלים על הנכס. ייתכן ואין הסכמה בין כלל בעלי הדירה: אי הסכמה על המחיר, אי הסכמה על מכירת הדירה, אי הסכמה על מועד מסירת הדירה, אי הסכמה על הפריטים שנשארים בדירה וכו'. אפשר להימנע ממצב מסובך זה אם בודקים מראש מי הם בעלי הדירה וביחד עם כולם מגיעים להבנות כבר בשלב הראשוני.

אך לא תמיד הבעיות מגיעות דווקא מכיוונם של מוכרי דירות היוקרה. לא פעם דווקא הקונים יכולים לסבך את העניינים ולהכשיל את העסקה. לדוגמה: קונים שלא שיתפו את המוכרים בצורך שלהם לקחת משכנתה מסכנים את העסקה. נטילת משכנתה אינה מסתיימת ביום אחד. זה תהליך ארוך, הוא יכול לקחת כמה שבועות או כמה חודשים ואם לא מיידעים את הקונים במצב שלנו עלולות להתעורר בעיות ואי הבנות רבות. לכן חשוב כל כך לשמור על שקיפות ועל תקשורת פתוחה בין כל הצדדים שמעורבים בעסקה.

לסיכום, אם מצאתם דירת יוקרה בתל אביב ואתם רוצים להיות בטוחים שהעסקה לא תיכשל בדקו היטב את כל הפרטים, שמרו על שקיפות וודאו בעצמכם מי הבעלים, על שם מי רשום הנכס, האם יש עיקולים או הערות אזהרה ונסו לקבל את כל המידע אודות ההוצאות הצפויות.