איך בוחרים חברת בניה

הגעתם להחלטה לשפץ את הדירה או לבנות בית מהיסוד. כדי שלא תבזבזו זמן ומשאבים מיותרים, חשוב שתעבדו בצורה מסודרת. לפני שתוכלו להניף את הפטיש, אתם צריכים תוכנית מסודרת ומאושרת על-ידי מהנדס מוסמך מחברת בניה מוכרת. תוכנית הבניה צריכה לקבל גם את אישורה של ועדת התכנון והבניה במקום מגוריכם, תהליך ארוך ומורכב, אבל הכרחי.

איך בוחרים חברת בניה

בעבר היו מקרים שחברות בניה נקלעו לקשיים כלכליים או נעלמו עם הכסף של הלקוחות ולכן נקבעו בחוק נהלים וחוקים, שמגנים על הצרכן ועל כספו.

היום הלקוחות יודעים, שכדי למצוא חברת בנייה אמינה ואיכותית, הם חייבים לבדוק את המצב הכלכלי של חברת הבנייה ולוודא שעורכי הדין שלהם ידאגו לחוזים עם ערבויות שונות, שיכסו את הנזק הכספי, במידה והקבלן לא יעמוד ביעדי החוזה.

החוזה צריך לכלול כל נושא שחשוב לכם וגם את רישום הקרקע על שמכם בטאבו, האם מדובר בקרקע פרטית או קרקע של המדינה, תוכניות בנייה עתידיות בשטח הקרקע, מה כוללות העבודות של תוכנית הבנייה, לוחות זמנים לביצוע הפרוייקט ופירוט תשלומים.

חברות הבנייה והתמחותם

לפני שאתם בוחנים ובודקים חברות בנייה, תגדירו לעצמכם מה הצרכים שלכם ומה הרצונות שלכם. רוב חברות הבנייה מגדירות את תחומי ההתמחות שלהן (בנייני מגורים, בניינים פרטיים, בנייה מסחרית, בנייה קלה של יחידות דיור, הרחבה ושיפוץ דירות) ולכן חשוב שתהיו שלמים עם ההחלטה שלכם, ותחפשו את חברת הבנייה שמתמחה בצרכים שלכם.

לא כל חברת בנייה מחזיקה מנופי הרמה, מכולות, משאיות, טרקטורים ציוד כבד אחר. חשוב לברר את הפרטים האלה מראש, כדי שתדעו להערך לתוספות בהוצאות הבנייה, במידה ויהיה צורך.

חברת בנייה איכותית מהי?

יש לכם ביד רשימה של מספר חברות בנייה, שתואמות את הצרכים שלכם. איך תבחרו מביניהן את חברת הבנייה האיכותית ?

  • באתר האינטרנט של חברת הבנייה תמצאו מידע על פעילותה, השירותים שהיא מספקת, הפרויקטים שביצעה ורשימת לקוחותיה
  • המלצות חברים ולקוחות עבר – המדד החשוב ביותר לאמינות ולאיכות של חברה
  • המלצות או דיס-המלצות בפורומים מתאימים באינטרנט
  • לחפש מידע על הגב הכלכלי של החברה (כדי שלא תקלעו לתסבוכת כלכלית)
  • לחפש מידע שיוכיח את מקצועיות החברה, שהיא פועלת ע"פ החוק ויש לה מוניטין טוב
  • לבקר ולהתרשם מפרוייקטים שהקבלן בנה וסיים

אחרי שעשיתם את כל הבדיקות לגבי החברה ולפני שאתם חותמים על חוזה עם חברת בנייה, אל תשכחו לבקש שיציגו לכם : רישיון קבלן, חוזה חתום שמאושר ע"י עורך הדין שלכם (כולל לוחות הזמנים לביצוע הפרוייקט וזמני תשלומים).

ומה עם העיצוב?

חברות הבנייה לא עוסקות בעיצוב הפנימי של הדירה. הם דואגות לחלוקה הפנימית של החלל, בהתאם לתוכניות שקיבלו. על-מנת שתהנו מדירת חלומותיכם או מהבית הפרטי, חשוב לחפש מעצב פנים עם המלצות.