בניית בית מעץ

אלטרנטיבה לבניה רגילה – בניית בית מעץ ואפילו בקלות, בזול ובמהירות

כשמחירי הדיור יקרים ולא קל לרכוש דירה, טוב שיש פתרון חלופי ואלטרנטיבה לדיור מוזל : בתים מעץ. האסוציאציה הראשונה מעלה מחשבה על בתים בחו"ל ואולי על אפיזודה מסרט טוב, אבל מסתבר שזה לא רק חלום, אלא הזדמנות אמיתית וממשית גם אצלנו. יש אפשרות לבנות בית מעץ בשיטת "עשה זאת בעצמך" או לרכוש בתי עץ מוכנים.רוצים לבנות בית מעץ, אבל חוששים ? כדאי להכיר את היתרונות של בתים מעץ.

היתרונות של בתים מעץ

חיסכון באנרגיה ותחזוקה מינימלית  – בבתי עץ יש בידוד תרמי טוב יותר מאשר בבית בלוקים. בתי העץ מבודדים היטב מפני חום וקור ולכן השימוש במזגנים לחימום ולקירור מועט וכך חוסכים באנרגיה.אין בעיות רטיבות וטחב – בתי עץ דורשים תחזוקה מינימלית. הם עוברים תהליך שמגן עליהם ממזיקים, ריקבון, יובש ורטיבות ולכן מספיק לצבוע אותם אחת לכמה שנים.

בנייה אקולוגית ובטוחה –  בניית בית מעץ משתמשת בחומרים מהטבע ובדרך זו מונעת ייצור מזהם ובזבוז של מים.

בניית ממ"ד – אפילו ממ"ד ישתלב נהדר בבית עץ . הממ"ד מוקף בעץ ומשתלב בעיצוב הכללי של הבית.

יתרון ברעידות אדמה  – הגמישות של בתי עץ מקטינה את סכנת ההתמוטטות במקרה של רעידת אדמה.

גודל קירות וחוזק בניה – בניית בתי עץ אפשרית גם לגובה. צריך רק לתכנן נכון את קונסטרוקציית הקיר ולהשתמש בחומרים איכותיים ואז הבית יעמוד בעומס של גגות או של קומות נוספות, בדיוק כמו בבניה רגילה.

כמה עולה לבנות בית מעץ  – עלות בניית בית עץ מתחיל בסכום של 3300 ש”ח למ”ר גמר מלא. עלות החומרים ועלות הבנייה זולות יותר.אז כמה עולה בית מעץ – תכפילו את שטח הדירה בסכום למ"ר וזהו מחיר הבית.

עמידות באש  – השילוב של הטיפול המיוחד שעובר העץ לבנייה יחד עם לוחות הגבס שמשמשים כחיפוי פנימי ודרישות התקן הגבוהות של עמידות באש מבטיחים לבית מעץ עמידות באש.

בניה מהירה
– הזמן הממוצע לבניית בית מעץ קצר באופן משמעותי משל בנייה רגילה. אפשר לסיים את כל התהליך תוך 3 עד 5 חודשים. במידה וקונים בית מוכן מעץ, בונים אותו במפעל וכשהוא מוכן, מביאים אותו עם מנוף לשטח שלכם ונשאר רק לחבר מים וחשמל.

הוזלת שכר דירה
– זמן הבניה הקצר מוזיל את עלויות השכירות, שצריך לשלם עבור דירה בתקופת הבניה, לעומת שכירות שצריך לשלם בתקופה של בניה רגילה.

בנייה קלה
– בניית בתים מעץ במפעלים מונעת את פסולת הבטון והלכלוך בגינה,. גם הרעש נחסך מהדיירים ואין צורך לחכות זמן רב לקבלת הבית.

תחושה של חמימות וכיף
– בית עץ משרה אוירה נינוחה ונעימה על יושביו.

השתלבות בנוף
– אוהבי הטבע ותחושת החופש יהנו מהתחושה של הקרבה לטבע והשתלבות בית העץ, העשוי מחומרים טבעיים, יחד עם הטבע והנוף שבאזור הבית.