תמ"א 38, כיצד ניתן להרחיב את הדירה וטיפים לשיפוץ הבית

שיפוץ הדירה או מעבר דירה?

יש בבעלותכם דירה ישנה ואתם מתלבטים כבר זמן מה אם להשקיע ולשפץ אותה או שאולי בכלל כדאי לעבור לדירה חדשה במקומה? אכן ההתלבטות לא קלה, ישנם יתרונות וחסרונות לכאן ולכאן, וההחלטה בסופו של דבר צריכה להיות אישית ולענות על השיקולים והצרכים שלכם. בכל זאת, הבאנו כאן מספר יתרונות לכל אופציה בתקווה שיקלו עליכם לקבל החלטה.

שיפוץ דירה – מדוע כדאי לשפץ את הדירה הקיימת?

  • עלות כספית – לרוב, שיפוץ דירה יהיה זול יותר מרכישת דירה חדשה. כך, בהשקעה כספית קטנה יחסית, תוכלו להתאים את דירתכם לצרכי המשפחה המשתנים, לשדרג את הדירה ולהעניק לעצמכם את ההרגשה של "כמו חדש".
  • סביבה טובה – אם אתם אוהבים את סביבת המגורים שלכם, נוח לכם בה, אתם קרובים למקומות העבודה, ולשירותים שאתם זקוקים להם והשכנים נאים בעיניכם – חבל לעבור דירה ולוותר על כל זה. שיפוץ הדירה ייאפשר לכם להנות משני העולמות – גם שדרוג וחידוש הדירה וגם להישאר באותו מקום.

מעבר דירה – מדוע כדאי לעבור לדירה חדשה?

  • אין הפתעות – כשנכנסים לתהליך של שיפוץ לא תמיד יודעים איך יוצאים ממנו. תקציב השיפוץ הרבה פעמים גדל תוך כדי התהליך בגלל דברים בלתי צפויים או בגלל שמתפתים להוסיף ולשפץ דברים נוספים, זמני השיפוץ חורגים במקרים רבוים מלוחות הזמנים וקשה לדעת איך תראה השירה בסופו של יום. לעומת זאת, כשאתם עוברים לדירה חדשה what you see is what you get. אין הפתעות לא נעימות.
  • תשואה גבוהה – אם הדירה שבבעלותכם ממוקמת במקום אטרקטיבי בו מחירי השכירות גבוהים, שווה לשקול את האפשרות של השכרת הדירה ומעבר לדירה חדשה באחת מהשכונות החדשות, בהן לרוב מחירי השכירות נמוכים יותר. כך גם תוכלו לכסות את מחיר השכירות על הדירה החדשה עם דמי השכירות שתקבלו בעבור הדירה הישנה, וגם תוכלו להינות ממגורים בדירה חדשה.
  • שווי הנכס – כדאי להעריך את שווי הנכס שבידכם. יכול להיות שהתקציב שעומד לרשותכם לצורך שיפוץ בתוספת הכסף שתקבלו עבור מכירת דירה יאפשרו לכם לקנות דירה חדשה ומרווחת יותר.