תמ"א 38, כיצד ניתן להרחיב את הדירה וטיפים לשיפוץ הבית

שיפוץ דירה למכירה

אתם מעוניינים למכור את הדירה שלכם והדירה, איך לומר זאת בעדינות, לא נמצאת במצב הכי טוב? חדר האמבטיה מיושן? הסלון נראה קטן ומחניק? יש כתמי רטיבות ועובש על הקירות? יש מצב ששווה לכם להשקיע בשיפוץ הדירה ולהעלות את הערך שלה בשוק.

שיפוץ דירה לפני מכירה – מתי ולמה זה כדאי?

ובכן, כמו עם אנשים כך גם בדירות – רושם ראשוני קובע. הרושם וההרגשה שקונים פוטנציאליים יקבלו מהדירה שלכם תשפיע על מחיר הדירה. דירה שנראית מיושנת, לא מתוחזקת, מוזנחת, חשוכה ומחניקה עלולה להבריח את מי שיבוא לראות אותה או לגרום לו להתמקח ולהוריד אלפי שקלים ממחירה. עם זאת, גם השיפוץ עולה לא מעט כסף. אז מתי כדאי לעשות זאת?

באופן כללי השיפוץ כדאי אם הוא עולה פחות מהסכום אותו תרוויחו במכירת הדירה כתוצאה מהעלייה בערכה. זהו כמובן לא מדע מדוייק ובטח שלא ניתן לדעת בוודאות בכמה כסף תימכר בסופו של דבר הדירה. אבל במצב בו ההיצע בשוק גדול יותר מהביקוש לדירה משופצת יהיה יתרון משמעותי.

כמו כן, במקרים בהם לא ניתן לטשטש את הפגמים של הבית בעזרת קוסמטיקה קלה והקונים הפוטנציאליים יחשדו שישנן בדירה בעיות יסודיות וקשות, כגון בעיות צנרת ורטיבות, תתקשו מאוד במכירת דירה ללא שיפוץ וייתכן ותיאלצו לרדת במחיר באופן משמעותי. מצד שני, במקרים בהם נדרש רק שיפוץ קל שנותן לדירה מראה והרגשה חדישים ומושכים, שווה לבצע את השיפוץ ולדרוש עליה מחיר גבוה יותר.

יחד עם זאת, מאחר ובנדל"ן עסקינן, יש לקחת בחשבון את הלוקיישין. אם הדירה ממוקמת באיזור מבוקש היא כנראה תימכר גם ללא קשר למצבה ולכן אפשר להימנע משיפוץ מאסיבי בהשקעה גדולה.

שיפוץ דירה – במה להשקיע

כאשר מטרת שיפוץ הדירה היא השבחתה לפני מכירה, הפרקטיות פחות חשובה וכדאי להתמקד בעיצוב הדירה ובגמרים. הפרטים המותירים רושם שלילי עז ביותר על קונים פוטנציאליים הם רצפות שבורות, שטיחים מוזנחים, קירות מתקלפים וחלודה בכיורים ובאמבטיה. ריצוף חדש, צבע וכלים סניטריים לא דורשים שיפוץ מאסיבי והשקעה גדולה אך תורמים לעליית ערך הדירה באופן משמעותי.

כמו כן, ככל שהדירה תראה אופנתית יותר, ערכה יעלה בעיניי הקונים. בחרו בעיצוב עדכני והשתדלו לתת לדירה מראה מרווח וחדשני.