תכנון אדריכלי של דירה חדשה

אדריכל הוא דמות מפתח בתכנון דירות חדשות. כאן מדובר על אותו מומחה אשר אמון על פרויקט תכנון הדירה על כל היבטיו.

 אדריכלים הם אלו שיעמדו בראש הבנייה והתכנון של דירות חדשות, הם אלו שיחברו בין חוקי הבניה לבין התאמת המבנה של הדירה לתנאי השטח, הם אלו שיספקו מענה לצרכיהם של לקוחותיהם, לסגנונות הרצויים על ידם, לכל הקשור אל תיאום התקציב הקיים של הלקוח לתהליך, הם ילוו את הלקוח לאורך כל התהליך, יהיו אחראים על חלוקת חללים שונים בדירה באופן החכם והמתאים ביותר לדפוס החיים של הלקוחות, הם אחראים על ניהול משא ומתן והדרכה לבעלי המקצוע השונים, הכנת תוכניות אדריכליות והמחשתן על ידי תוכנת מחשב שמייצרת שרטוטים וזו רק ההתחלה. בשורה התחתונה, אי אפשר לתכנן דירה חדשה ללא אדריכל.

 תפקידים נוספים של האדריכל

תפקידים נוספים של האדריכל הם תרגום הדרישות של הלקוחות והתוכניות השונות לתוכניות עבודה וזאת על מנת שניתן יהיה להוציא אותם לפועל, לדעת מה הן התקנות ולוודא שאכן עבודת הבנייה מתבצעת בהתאם אליהן. כמו כן, הוא ידע מהם האישורים הנדרשים לבניית דירה חדשה ויוודא שכל האישורים אכן הושגו, הוא יציג רעיונות שונים לעיצוב הדירה ללקוחות/לקבלן/יזם. הוא יפרט אודות החומרים הנדרשים, הוא יספק פתרונות לבעיות קיימות בתכנון האדריכלי של הדירה החדשה, ידאג שהתכנון יכלול גם את כל הקשור אל בטיחות המבנה ועוד.

 דירה מקבלן – שינויים אדריכליים

לאחר רכישת דירה מקבלן יתבצעו שני שלבים. הראשון הוא תכנון אדריכלי של הדירה החדשה ותיאום אדריכלי וזאת טרם שלב הבנייה ההתחלתי. השלב השני תמיד יהיה איסוף הדיירים שקנו דירות חדשות והסבר לגבי השינויים האפשריים בדירות אותן הם קנו. דיירים רבים מחליטים לשכור את שירותיו של אדריכל פרטי שיבצע תכנון אדריכלי של הדירה החדשה וזאת על מנת ליהנות מאותה דירה עליה תמיד חלמו. כאן חשוב לקחת בחשבון את האדריכל של הקבלן אשר אחראי על תכנון כל הדירות וחשוב לברר האם יש אפשרות לבצע את כל אותם שינויים בהם הם מעוניינים. באם התשובה חיובית, האדריכל הפרטי יעבוד אל מול התכנית האדריכלית הקיימת של הדירה.

לסיכום, כיום ניתן להגשים חלום ולזכות באותה דירה עליה תמיד חלמתם. כל שצריך לעשות הוא לברר שכל אותם שינויים בהם אתם מעוניינים אכן יכולים להיכלל בתכנית האדריכלית ולוודא שאותם אדריכלים שאחראים על השינויים בדירות החדשות בבניין דירות חדש יציגו בפניכם את הסקיצות הנדרשות בהתאמה מלאה למה שהוכתב  על ידכם ואותן סקיצות תהפוכנה לתכניות עבודה עבור בעלי המקצוע שיהיו אחראים על הקטע היישומי של הדירה החדשה. בהצלחה!