טיפים להשכרת דירה ולשכירות דירה

קבלת דירה בירושה והכנה להשכרה

אם ירשתם דירה מלאה בחפצים של הנפטר ואתם מעוניינים להשכיר אותה, יהיה עליכם להכין את הדירה ולהביא אותה למצב שבו תוכלו להעמיד את הדירה להשכרה בצורה הטובה ביותר שיש על מנת להשביח עד כמה שניתן את המתחם עצמו אל מול דיירים פוטנציאלים אשר יבקשו לבדוק את הדירה טרם השכרתה מטבע הדברים כמובן.

אם כן, אין עוררין על כך, כי על מנת לעשות זאת בצורה נכונה עליכם לקבוע למי אתם מעוניינים להשכיר את הדירה מן הסתם, ודבר זה תלוי בכמה פרמטרים שונים: גודל הדירה, מצב הדירה ומיקום הדירה.

פינוי הדירה

בכל מקרה תצטרכו להזמין פינוי ירושות ועיזבונות על מנת להיפטר מרוב החפצים שבמקום, כדי להביא את הדירה למצב שניתן יהיה להשכירה. על מנת לעשות זאת תצטרכו לקבוע מה אתם משאירים במקום, מה הולך לאשפה ומה ניתן למכור. מיון החפצים בדירה יאפשר לכם להחליט על כך והזמנת מפנה מקצועי תהיה בשלב זה הרבה יותר קלה.

למי מיועדת הדירה להשכרה?

אם מדובר בדירה של 2 חדרים תוכלו להשכיר אותה לזוג צעיר ללא ילדים או לסטודנטים. דירות של 3 חדרים ויותר ניתן להשכיר למשפחות עם ילדים. שני המקרים הללו דורשים התייחסות שונה לנושא של פינוי דירה.

בדירות לצעירים וסטודנטים מומלץ להשאיר מספר חפצים בסיסיים כמו מקרר, תנור, מכונת כביסה, שולחן מטבח וכסאות, פינת ישיבה בסלון, מיטה וכדומה. כמובן שהדבר תלוי במצב החפצים ולא מומלץ להשאיר חפצים שחוקים לחלוטין או כאלה שלא עובדים.

כאשר הדירה גדולה יותר ואתם מעוניינים להשכירה למשפחות, מומלץ לא להשאיר דבר במקום פרט לארונות המטבח וארונות הקיר לבגדים. למשפחות יש בדרך כלל את הריהוט שלהן ואת המכשירים החשמליים שלהן והם לא יהיו מעוניינים בחפצים הישנים שלכם.

לכן, פינוי הדירה צריך להיות מכל החפצים והרהיטים. ובכל מקרה מומלץ לצבוע את הדירה לפני ההשכרה ולבדוק היטב את תשתיות החשמל והאינסטלציה ולתקן את הדרוש תיקון. בצורת התייחסות זו יהיה פינוי ירושות ועיזבונות מהדירה הרבה יותר נוח וקל.